Miejska Biblioteka Publiczna po modernizacji. W poniedziałek oficjalne otwarcie z... iluzjonistą

W najbliższy poniedziałek, 5 grudnia, po modernizacji otwarta zostanie Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy 1 Maja 27 w Czeladzi.

Po modernizacji korzystanie z biblioteki ma być łatwiejsze dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, którzy – dzięki temu, że zainstalowano windę – nie będą już musieli pokonywać schodów na piętro czy do piwnicy. Nowe oblicze zyskały biblioteczne pomieszczenia, między innymi czytelnia, w której organizowane będą różne wydarzenia. Podczas prac remontowych zmodernizowano system ogrzewania biblioteki, instalując pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Pojawiła się klimatyzacja, a także LED-owe oświetlenie.

Na „Modernizację budynku Miejskiej Biblioteki Głównej im. Marii Nogajowej w Czeladzi wraz z montażem windy” przeznaczono 700 tys. zł brutto, a inwestycja została dofinansowania ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Iluzjonista w bibliotece

Otwarcie zmodernizowanego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie miało charakter oficjalny i odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia (początek – godzina 17). W planach – pokaz iluzjonisty Konrada Mościńskiego, a także wystawa przybliżająca Marię Nogajową, która jest patronką biblioteki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rezerwacja pod nr tel. 32 265 10 02.