Miasto sprzedaje koszulki z napisem „Szacunek ponad wszystko”. Na podobny pomysł wpadły wcześniej władze Poznania

FB/ Sosnowiec Łączy
Koszulki z napisem „Szacunek ponad wszystko”

„Sosnowiec łączy” to oficjalne hasło miasta, choć wygląda na to, że najnowszy pomysł podzielił nieco mieszkańców. Przynajmniej tych, którzy korzystają z mediów społecznościowych. O co chodzi? O koszulki z napisem „Szacunek ponad wszystko”.

Uściślając – część liter zastąpiona została symbolami; jest gwiazda Dawida, jest półksiężyc i jest krzyż, są również serce, paragraf oraz piktogram przedstawiający osobę niepełnosprawną. Jest też flaga Unii Europejskiej i tęczowa literka. Niespodziewanie – a może żadnego zaskoczenia w tym nie ma – koszulka wywołała internetową dyskusję.

Najpierw w Poznaniu

Przypomnieć przy okazji warto, że podobnie było w Poznaniu. To właśnie tam, dwa lata temu, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych postanowił poprzeć kandydaturę swojej byłej żony – Joanny Jaśkowiak, która była „jedynką” w wyborach do Sejmu. Na jednej z koszulek, w które ubrane były osoby popierające kandydatkę, widniał napis „Cześć i chwała tolerancji”, nawiązujący do hasła „Cześć i chwała bohaterom”, który używany jest do upamiętnienia osób, które oddały swoje życie za Polskę. Na pozostałych koszulkach widniały hasła: „Szacunek ponad wszystko”, „Wolne miasto Poznań”, czy „Poznańskiej dumy płomień”.

Jak tłumaczył wówczas prezydent Poznania, liternictwo hasła „Wolne miasto Poznań” miało nawiązywać do idei miasta wielokulturowego, otwartego na świat i traktującego z szacunkiem wszelkie mniejszości. W niektóre litery wpisane są symbole wielokulturowości oraz piktogramy definiujące najistotniejsze elementy polityki społecznej Poznania. Jaśkowiak nie przypuszczał wtedy, że nie wszystkim się to spodoba.

Z Sosnowca w delegację?

Najwyraźniej podobnie jest w przypadku Sosnowca. Gdy w mediach społecznościowych pojawiła się informacja dotycząca sosnowieckiej wersji koszulek, w sieci zawrzało. Większość komentarzy miała jednak pozytywny wydźwięk. „Ludzie kochani, opanujcie się. Post o koszulkach, a zaraz tu wojna domowa będzie. Mi się bardzo podobają te koszulki. Nosiłbym z dumą jako sosnowiczanin w delegacji” – podsumował jeden z internautów.

Dodajmy, że t-shirty można kupić w Centrum Informacji Miejskiej oraz w sklepie internetowym Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. W limitowanej wersji kroju dla kobiet i mężczyzn, w rozmiarach damskich S, M, L, XL oraz męskich M, L, XL, XXL. Cena to 40 zł.

Koszulki z napisem „Szacunek ponad wszystko”

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Monitoring budynku policji

Nowa siedziba policji otwarta. Kosztowała 50 mln złotych

Z powodu awarii do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej nie można się dodzwonić

Awaria. Nie można się dodzwonić się do Urzędu Miasta

ZUS

ZUS z obsługą świadczeń 500+. Sprawdziliśmy, co się zmieni

Szczepienie przeciw COVID 19

Zagłębie najlepiej zaszczepione przeciw COVID-19

Bocian

Dlaczego nie odleciał? Zmarznięty bocian został uratowany

Bramki na autostradzie A4

To już koniec bramek na A4. Czas na system e-TOLL