Mężczyzna wrzucił bezbronnego psa do wody na Stawikach. Uciekł razem z kolegami

Niezidentyfikowany mężczyzna złapał bezbronnego psa i z pomostu wrzucił go do wody na Stawikach. - Brakuje mi słów! Jakiś dzban... - napisał na Facebooku prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i zamieścił nagranie z całego zajścia.

FB: Arkadiusz Chęciński
Nagranie z monitoringu. Stawiki

Na nagraniu z Kąpieliska Stawiki, które zamieścił na Facebooku prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, widać grupę mężczyzn, którzy idą pomostem. Niektórzy trzymają w dłoniach butelki z alkoholem. Pomiędzy nimi błąka się pies. W pewnym momencie jeden z uczestników nocnej eskapady najprawdopodobniej uznał, że dobrym "żartem" będzie wrzucenie czworonoga do wody. Chwycił go i zamaszystym ruchem wyrzucił za barierki. Następnie przyglądał się i klaskał, być może dopingował, kiedy pies próbował dopłynąć do drabinki i wrócić na pomost, gdzie ostatecznie go wyciągnął.

- Brakuje mi słów! Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka "kolegów" przyglądała się. Operator monitoringu widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem. Ci ekspresowo uciekli. Strach pomyśleć, co jeszcze mogli zrobić czworonogowi - napisał na Facebooku Arkadiusz Chęciński.

Nagranie zamieszczamy poniżej.