Marzysz o wakacjach? Wybierz się w podróż na Bałkany w GSW Elektrownia w Czeladzi

Spotkanie „BAL-KAN znaczy (nie tylko) łańcuch górski..." dla wszystkich pasjonatów podróży odbędzie się 20 kwietnia w czeladzkiej GSW Elektrownia o godzinie 17:00.

GSW Elektrownia
Spotkanie na temat Bałkanów w GSW Elektrownia

Spotkanie przygotował i poprowadzi Marek Czekajski, który w latach 2006-2020, wraz ze swoją rodziną, zwiedził wszystkie kraje historyczno-kulturowych Bałkanów, a także Półwyspu Bałkańskiego: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Grecję, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię, Serbię, Słowenię oraz prowincję autonomiczną – Wojwodinę. Mężczyzna opowie o podróżach turystyczno-kulturowych. Spotkanie będzie wzbogacone fotorelacjami autorstwa prowadzącego.

Animator, koordynator szlaku zabytków i doktorant

Marek Czekajski pracuje jako Animator kultury oraz Koordynator Szlaku Zabytków Techniki w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia. Jest także doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i w roku bieżącym odbędzie się obrona interdyscyplinarnej pracy doktorskiej „Wielokryterialne grupowe wspomaganie decyzji w procesie tworzenia produktu turystyki kulturowej” z pogranicza marketingu kultury, turystyki, teorii decyzji oraz analizy optymalizacyjnej.

Wydarzenie zainauguruje serię prelekcji o Bałkanach w GSW Elektrownia. Opowieść o podróżach po Albanii, Czarnogórze i Kosowie wzbogaci smakowite kulinarne co nieco. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w GSW Elektrownia.