Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022: sosnowieckie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica z dużym awansem

IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu

Już po raz dwudziesty czwarty Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała ranking szkół średnich. W czołówce Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 znalazło się sosnowieckie IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica. Szkoła sklasyfikowana została na 53. miejscu w zestawieniu ogólnopolskim i na 4. miejscu w województwie śląskim.

Ranking przygotowany został już po raz 24. Ogólnopolska gala odbyła się w Auli Głównej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jak informują organizatorzy, przy ocenie szkół braną są pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Duży awans

Najlepszą szkołą Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 zostało warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica, które w ścisłej czołówce jest już od kilku lat. Na drugim miejscu sklasyfikowane zostało Uniwersyteckie LO z Torunia, zaś na trzecim XIII LO ze Szczecina. Sosnowieckie IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu zajęło w zestawieniu ogólnopolskim 53. miejsce – to awans o 22 miejsca w porównaniu z 2020 rokiem, natomiast w województwie śląskim zajęło czwarte miejsce za V LO z Bielska-Białej, katowickim III LO im. Adama Mickiewicza i II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego z Rybnika.

A jak wypadły inne sosnowieckie szkoły? Katolickie Liceum Ogólnokształcące zajęło 25. miejsce na Śląsku i 230. w kraju. Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater zajęło 64. pozycję w województwie śląskim i 567. w kraju. Zaś VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka awansowało o pięć miejsc w kraju, zajmując 748. i 86. w województwie śląskim.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Wotore zdjęcie główne

Gdzie rozegrano pierwsze walki na gołe pięści?

Sosnowiec, kopalnia Kazimierz

Były prezes KWK Kazimierz-Juliusz z zarzutami

Przesłuchania eliminacyjne na Ukrainie

Wystąpią wykonawcy z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi

UM Czeladź

Jak pracują urzędy w Wigilię Bożego Narodzenia?

Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych znów w formie mobilnej

SRM 2

Sosnowiecki Rower Miejski: niemal 50 tysięcy wypożyczeń