Lekarz z Sosnowca skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta

Lekarz z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu. Sąd Rejonowy w Sosnowcu uznał Sławomira Ś. za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta, który przez kilka godzin konał na izbie przyjęć.

ARC
Lekarz z Sosnowca skazany

Do tragedii doszło w marcu 2019 roku. Wówczas na izbę przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego trafił 39-letni Krzysztof. Skierował go tam lekarz rodziny. Mężczyzna miał nogę opuchnięto od kolana w dół, sączył się z niej płyn oraz krew. Wszystko wskazywało na zator i stan zagrażający życiu.

Według relacji bliskich, personel nie zwracał uwagi na pana Krzysztofa, choć był informowany o jego pogarszającym się stanie. Dopiero po dziewięciu godzinach, kiedy mężczyzna konał w męczarniach, podjęto próbę ratowania jego życia. Bezskuteczną.

Lekarz z Sosnowca został skazany

Lekarz Sławomir Ś. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta. W ocenie śledczych zaniechał niezwłocznego udzielenia mu pomocy. Z kolei biegli wykazali, że dysponował wynikami badań, które wskazywało konieczność podjęcia odpowiednich kroków.

Sosnowiecki Szpital Miejski tuż po tragedii odsunął lekarza od obowiązków.

We wtorek, 15 lutego, Sąd Rejonowy w Sosnowcu skazał Sławomira Ś. na pół roku więzienia w zawieszeniu. Nałożył na niego także roczny zakaz wykonywania zawodu, obowiązek wypłacenia rodzinie zmarłego zadośćuczynienia oraz pokrycia kosztów procesu.

czytaj więcej:

Plantacja marihuany

Policjanci z Dąbrowy zlikwidowali domową plantację marihuany

Akta

Pseudokibice odpowiedzą za handel narkotykami

Policjant prowadzący zatrzymanego

Zatrzymany za kradzież hulajnogi usłyszał sześć zarzutów

Ponad 20 kilogramów narkotyków przechwycili dąbrowscy policjanci w ciągu zaledwie tygodnia

Policja przechwyciła ponad 20 kg narkotyków. W tydzień!

Smiertelny wypadek na DK94 w Sosnowcu

Nie żyje kierowca, którzy zderzył się z ciężarówką na DK94

Kajdanki

Złodziej skorzystał z policyjnych korepetycji. Nie pomogły

Policja

Pobiła Ukrainkę. Policja stworzyła jej portret pamięciowy