Lato w Tatrze Zagłębia w Sosnowcu. Kolejne pomysły na spędzenie wolnego, wakacyjnego czasu

Lato w Teatrze Zagłębia, czyli ogrom wydarzeń i mnóstwo pracy. W tym czasie odbędą się próby do projektu rezydencji teatralnych, działania artystyczne z młodzieżą wokół spektaklu „Niezgoda.jpg" oraz warsztaty pszczele.

Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Lato w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

W trakcie trwania lata Teatr Zagłębia w Sosnowcu prowadzić będzie działania, których celem będzie włączenie ukraińskiej społeczności. Inicjatywa ma zapewnić pomoc obywatelom Ukrainy w uzyskaniu pracy artystycznej w kraju pobytu, ponadto działania nieść mają również ze sobą wsparcie terapeutyczne.

Sosnowiecka młodzież w radzie konsultacyjnej spektaklu

Sosnowiecki teatr wychodzi również z propozycją dla młodych mieszkańców. W czasie prób do spektaklu Niezgoda.jpg w reżyserii Justyny Łagowskiej, sosnowiecka młodzież stanie się konsultantami do przedstawienia. Bohaterowie sztuki opowiadają o swoich skrywanych tajemnicach, głośno marzą o buncie. Spektakl opowiada o przyjaźni, o jej utracie, a także o różnicach między tym kim jesteśmy, a jak widzą nas inni. Skupia się wokół przekraczania granic i następujących po nich chwilach, również tych, których nie da się cofnąć.

Pszczele warsztaty

Na koniec wakacji zaplanowano Letnie Warsztaty Pszczele dla młodych widzów Teatru Zagłębia. Za sprawą współpracy z organizacją Śląskie Miody, pszczoły zamieszkują teatralną pasiekę. Podczas trwania warsztatów będzie można poznać tajniki życia wewnątrz ula oraz dowiedzieć się skąd się bierze miód i produkty pszczele. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać swoją świeczkę z pszczelego wosku.