Krzysztof Kaczkowski z Sosnowca napisał historię. Wygrał turniej „O Szablę Wołodyjowskiego”

Reprezentujący Zagłębiowski Klub Szermierczy Krzysztof Kaczkowski wygrał w Warszawie zawody Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego”. To piąty Polak w historii, który zwyciężył w tym prestiżowym turnieju.

mat. Zagłębiowski Klub Szermierczy Sosnowiec
Krzysztof Kaczkowski z Sosnowca wygrał turniej O Szablę Wołodyjowskiego

Puchar Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” to jedna z najstarszych imprez szermierczych na świecie. Pierwsza edycja tych prestiżowych zawodów, zaliczanych do rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej, odbyła się w 1955 roku.

Jak podał w piątek warszawski ratusz, do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się 208 zawodników z 42 państw. Na sobotę zaplanowane była gala finałowa z udziałem 64 zawodników, w niedzielę – zawody drużynowe.

Do tej pory lista polskich zwycięzców turnieju obejmowała zaledwie cztery nazwiska. Byli to: Jerzy Pawłowski, Emil Ochyra, Tadeusz Piguła oraz Norbert Jaskot (również czterokrotnie Polacy odnosili zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej). Od soboty w tym prestiżowym gronie znajduje się Krzysztof Kaczkowski z Sosnowca. Reprezentant Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, zeszłoroczny mistrz Polski, jest pierwszym od 26 lat Polakiem, który sięgnął po „Szablę Wołodyjowskiego”. Był też jedynym, który bronił honoru polskiej szabli w głównej części turnieju. Jak widać, bardzo skutecznie.

Zaglebie sosnowiec stadion oprawa

Może Cię zainteresować:

Lista niepotrzebnych. Zagłębie chce się pozbyć tych piłkarzy

Autor: Robert Czykiel

29/12/2022

Hala Zagłębiowskiego Parku Sportowego

W Zagłębiowskim Parku Sportowym nie tylko koszykówka i siatkówka, ale także piłka ręczna? „W niedługiej perspektywie niezwykle istotny i prestiżowy turniej”

Autor: Redakcja