„Kreszany", „Król Edyp" i wiele więcej podczas Letniego Grania Przedstawień Teatralnych w Sosnowcu

Od 7 (wtorek) do 12 czerwca (niedziela) trwać będzie kolejna odsłona Letnie Granie Przedstawień Teatralnych w Teatrze Zagłębia. W repertuarze znalazł się m.in. „Król Edyp" czy „Kreszany".

Fot. Paweł Wojciechowski/Teatr Zagłębia
Letnie Granie Przedsatwień Teatralnych
Ten rok obfitował w bardzo ciekawe i zróżnicowane produkcje. W naszym repertuarze propozycje dla siebie znajdą zarówno widzowie poszukujący zaangażowanych wypowiedzi na temat świata, jak i osoby zainteresowane lżejszym repertuarem – mówi Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

Nic straconego

Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to doskonała okazja dla wszystkich miłośników teatru. To idealny moment, aby nadrobić zaległości i spotkać się artystami, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Na liście tegorocznego LGPT znalazły się:

  • „Król Edyp” w reż. Radosława Rychcika,
  • „Utracona czci Katarzyny W.” w reż. Karoliny Szczypek,
  • „Kreszany” w reż. Oleny Apczel,
  • „Gniew” w reż. Szymona Kaczmarka,
  • „Poskromienie złośnicy” w reż. Jacka Jabrzyka,
  • „Nikaj” w reż. Roberta Talarczyka.

Nie tylko spektakle

Przede wszystkim zapraszamy do plenerowej kawiarni, która będzie otwarta przy Teatrze na godzinę przed każdym spektaklem oraz dwie godziny po. Współpracująca z Teatrem Niekawiarnia przygotuje dla widzów prawdziwie letni klimat: będą leżaki, lody oraz bogata oferta barowa. Miejsce będzie czynne godzinę przed każdym spektaklem i po jego zakończeniu. Dodatkowo w sobotę 11 czerwca o godzinie 20:00 w kawiarni czeka nas set DJ-ski MATJAZZA & KICÓ. Wstęp na set jest wolny – zapowiada Roksana Wasilewska z Działu Programowego Teatru Zagłębia.

Wydarzenie dopełnią „Letnie Warsztaty Pszczele”, czyli edukacyjne spotkanie z najmłodszymi na temat pszczół już drugi rok mieszkających w teatralnej pasiece.