Koszykarze MKS pojechali do Chorwacji bez zawieszonego Patryka Wilka, ale i tak awansowali do ćwierćfinału Adria Cup

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali na wyjeździe chorwacki KK Furnir i awansowali do ćwierćfinału Alpe Adria Cup. W grupie A prowadzi BK Kvis Pardubice, ale dąbrowianie zapewnili sobie drugie miejsce.

Wiktor Rajewicz MKS Dąbrowa Górnicza

W ostatnim ligowym meczu z Anwilem Włocławek w MKS nie zagrali skrzydłowy Patryk Wilk i rozgrywający Alonzo Verge Jr. Klub wydał niedawno oświadczenie w tej sprawie: „We wczorajszym spotkaniu przeciwko Anwilowi Włocławek nie wystąpili zawodnicy Patryk Wilk i Alonzo Verge Jr. Powodem ich nieobecności był wzajemny konflikt, który zaognił się tuż przed wspomnianym wcześniej spotkaniem. Zawodnicy złożyli już obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Patryk Wilk pozostaje zawieszony, natomiast Alonzo Verge Jr. udaje się z całą drużyną na najbliższy mecz w ramach Alpe Adria Cup”.

Amerykanin zagrał więc z KK Furnir i okazał się najlepiej punktującym graczem MKS. Pierwsza część meczu nie wskazywała jednak na zwycięstwo dąbrowian. Miejscowi byli lepsi i prowadzili 43:29, ale po przerwie nasz zespół powoli odrabiał straty. Pomagały „trójki” Alonzo Verge Jr. i Jarosława Mokrosa, agresywniejsza gra w obronie i mniejsza liczba strat. W czwartej kwarcie, przy stanie 54:55, Joe Chealey wykorzystał rzuty wolne i MKS objął prowadzenie! Ostatecznie przewagę udało się jeszcze powiększyć i dąbrowianie odnieśli zwycięstwo, które dało im awans do ćwierćfinału Adria Cup.

W ostatnim grupowym meczu, 14 grudnia, zespół MKS zmierzy się na wyjeździe z BK Kvis Pardubice, który dotąd jeszcze nie przegrał.

KK Furnir – MKS Dąbrowa Górnicza 62:69 (21:14; 22:15; 10:18; 9:22)

MKS: Alonzo Verge Jr. 26 pkt., Joe Chealey 17 pkt., Martin Krampelj 11 pkt., Jarosław Mokros 8 pkt., Ousmane Drame 4 pkt., Kacper Radwański 3 pkt., Wiktor Rajewicz 0 pkt., Marcin Piechowicz 0 pkt.

MKS Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Alpe Adria Cup: koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zagrają w hali „Centrum” z Oberwart Gunners. W pierwszym meczu lepsi byli Austriacy

Autor: Redakcja