Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza znów zagrają w Final Four Alpe Adria Cup. Będą bronić trofeum wywalczonego przed rokiem

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza pokonali na własnym parkiecie austriacki OSC Capital Bulls 99:73 i po raz drugi z rzędu awansowali do Final Four Alpe Adria Cup. Czy podopieczni trenera Borysa Balibrei obronią trofeum wywalczone w zeszłym roku?

Koszykarze MKS rozpoczynają rundę rewanżową w Alpe Adria Cup

Ekipa z Kapfenbergu nie miała wiele do powiedzenia w hali „Centrum”. Już do przerwy koszykarze MKS osiągnęli nieprawdopodobną wręcz na tym poziomie rozgrywek przewagę (56:22!), grając skutecznie i z dużą swobodą. Gospodarze często trafiali „trójki” – w I kwarcie aż siedem! Dla odmiany w I połowie przyjezdni nie trafili ani jednego rzutu z dystansu mimo dwunastu prób…

W II połowie podopieczni trenera Borysa Balibrei kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a kataloński szkoleniowiec wprowadził do gry zawodników rezerwowych. Ostatecznie MKS wygrał różnicą 26 punktów i – jeszcze przed ostatnim meczem – zapewnił sobie awans do Final Four. Drugim finalistą jest zwycięzca grupy B, rumuński zespół Mozzart Bet Timişoara.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zaczęliśmy mecz naprawdę dobrze. Myślę, że wszyscy wiedzieliśmy, jak ważny był ten mecz. W pierwszej połowie wychodziło nam prawie wszystko. Najważniejsze, że wygraliśmy, awansowaliśmy do Final Four i nikt nie odniósł kontuzji – powiedział Boris Balibrea, szkoleniowiec MKS, cytowany przez oficjalną stronę Alpe Adria Cup.

Dodajmy, że ostatni mecz w grupie A MKS rozegra 2 lutego w hali „Centrum” z BK Sluneta Usti nad Labem (g. 18).

MKS Dąbrowa Górnicza – OSC Capital Bulls 99:73 (30:14, 26:8, 24:30, 19:21)
MKS:
Wilczek 30, Słupiński i Konaszuk po 15, Kucharek i Williams po 14, Piechowicz 7, Persons i Carvacho po 2, Kurowski i Wojdała 0.

MKS w finale Alpe Adria Cup pokonał zespół z Wiednia

Może Cię zainteresować:

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zdobyli w Wiedniu Alpe Adria Cup! Gwinejczyk Ousmane Drame został MVP turnieju

Autor: Grzegorz Lisiecki