Koszykarze MKS bliżej Final Four, ale czy siedmiopunktowa przewaga wystarczy? Rewanż w Rumunii za dwa tygodnie

Z siedmiopunktową zaliczką pojadą koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza do Timisoary rewanżowy mecz z ćwierćfinale Alpe Adria Cup. Nasz zespół dominował przez większą część meczu, ale w ostatniej kwarcie goście z Rumunii zdołali zmniejszyć straty.

MKS Dąbrowa Górnicza

To był dobry mecz. Może nie dla trenerów, ale na pewno dla kibiców – powiedział Dragan Petričević, trener zespołu z Timisoary, cytowany przez oficjalną stronę rozgrywek. Szkoleniowiec przyjezdnych mógł być po meczu zadowolony, ponieważ po trzech kwartach przewaga MKS sięgała 21 punktów, a nieco wcześniej już nawet 24 punktów! Ekipa z Timisoary zdołała jednak zniwelować starty do 7 „oczek” w ostatniej części gry. Ilija Djokovic trafił trzy „trójki”, a w szeregi naszej drużyny wkradła się nerwowość. Ostatecznie MKS wygrał 93:86. – Pojedziemy do Rumunii nie tylko utrzymać tę przewagę, ale ją jeszcze powiększyć – zapowiada Wiktor Rajewicz, zawowdnik MS.

Wyniki pozostałych spotkań ćwierćfinałowych Alpe Adria Cup:

• BK KVIS Pardubice – Spišskí Rytieri 73:59,
  • BC GEOSAN Kolin – BC GGMT Vienna 74:72,
  • GKK Šibenka – BC Komárno 78:71.

Rewanże rozegrane zostaną 8 lutego. Final Four zaplanowano na 14-16 marca.

MKS Dąbrowa Górnicza – SCM OHMA Mozzart Bet Timisoara 93:86 (24:17; 21:15; 30:22; 18:32)

MKS: Martin Krampelj 20, Gerry Blakes 18, Joseph Chealey 15, Ousmane Drame 10, Marcin Piechowicz 8, Trevon Bluiett 7, Jarosław Mokros 7, Kacper Radwański 3, Maciej Kucharek 3, Wiktor Rajewicz 2.

SCM OHMA: Ilija Dokovic 26, Igor Kesar 21, Adem Mekic 12, Nikola Gajic 10, Adam Mirković 6, Laszlo Emil Lazar 4, Edward Petrescu 4, Eric Jamal McClellan 3, Alexandre-Christian Maticiuc 0.

MKS przegrał z Treflem

Może Cię zainteresować:

Alpe Adria Cup: koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zaczynają walkę o Final Four. Pierwszy mecz w środę, rywalem zespół z Timisoary

Autor: Redakcja