Czy świąteczna choinka może powstać z odpadów? Konkurs dla uczniów sosnowieckich szkół podstawowych

Rozpoczął się konkurs „Ekochoinka” dla wszystkich uczniów sosnowieckich szkół podstawowych. Cel? Trzeba stworzyć świąteczną choinkę - w całości z odpadów.

Pixabay
Christmas tree

Konkurs na choinkę z odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Sosnowcu (MPGO) wraz wraz z Wydziałem Ekologii i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Sosnowcu organizuje konkurs pod hasłem „Ekochoinka”. Konkurs skierowany jest do wszystkich klas szkół podstawowych w Sosnowcu. Jego celem jest edukacja oraz rozpowszechnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży Sosnowca.

Chodzi o stworzenie grupowej pracy plastycznej przez klasę sosnowieckiej placówki. Ma to być choinka wykonana w całości z odpadów, w dowolnej technice oraz formacie.

Prace należy przesyłać do 15 grudnia

Każda klasa może zgłosić tylko jedną pracę. Aby wziąć udział należy przesłać drogą mailową, na adres: wrzucbutelke@mpgo.sosnowiec.pl, 3 zdjęcia pracy wraz z kartą zgłoszenia. Prace można wysłać do 15 grudnia. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy od 1 do 3 Szkół Podstawowych oraz klasy od 4 do 8 Szkół Podstawowych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia, a na zwycięzców czeka nagroda w postaci udziału w warsztatach ekologicznych dotyczących prawidłowej segregacji odpadów i upcyklingu w praktyce. Więcej informacji można znaleźć tutaj oraz w regulaminie konkursu.

czytaj więcej:

Dzień Weterana w Czeladzi

Dzień Weterana na Starym Rynku w Czeladzi

Klub Senior+ w Sosnowcu

Klub Senior+ w Sosnowcu

Koncertowy weekend w Dąbrowie Góniczej

Koncertowy ostatni weekend maja w plenerze miasta

Czeladzki Rower Miejski

Kolejny sezon Czeladzkich Rowerów Miejskich rozpoczęty

Konkurs na drzewo genealogiczne

Konkurs „Drzewo genealogiczne mojej rodziny - dziedzictwa"

Giełada minerałów sosnowiec

Giełda Minerałów Geo Expo w Sosnowcu

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie