Koniec prac nad ciągiem pieszo-rowerowym przy Pogorii IV. Rowerzyści, rolka i piesi korzystają już z atrakcji

Przy jeziorze Pogoria IV po kilku tygodniach prac został otwarty ciąg rowerowo-pieszy. Budowę nieco ponad 900-metrowej trasy miasto zleciło firmie Drogomex. Początkowo zakładano, że inwestycja zakończy się w połowie września, jednak ciąg został oddany do użytku jeszcze pod koniec wakacji.

UM w Dąbrowie Górniczej
Ciąg rowerowo pieszy

Od 26 sierpnia mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i przyjezdni mogą korzystać z nowo wybudowanego ciągu pieszo-rowerowego, zlokalizowanego przy jeziorze Pogoria IV. Brakujący fragment trasy powstał w miejscu nieutwardzonej przybrzeżnej ścieżki między istniejącym ciągiem od strony Wojkowic Kościelnych a budynkiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Odetchną mieszkańcy ulicy Marianki, bo ruch rowerzystów, rolkarzy i pieszych zostanie oddzielony od ruchu samochodowego – podkreślił jeszcze przed rozpoczęciem prac Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

900-metrów bezpiecznej ścieżki

Brakujący fragment ciągu powstał w miejscu nieutwardzonej ścieżki przybrzeżnej pomiędzy istniejącym już ciągiem od strony Wojkowic Kościelnych a budynkiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Nowa ścieżka jest bezpieczną alternatywą dla osób, które do tej pory korzystały z wąskiej ulicy Marianki.

Na miejscu wciąż trwają prace porządkowe: wszystko zakończy humusowanie terenu i oznakowanie ciągu. Na to - zgodnie z umową – wykonawca ma czas do 15 września. Inwestycja jest warta około 1,2 mln zł - wyjaśnia Piotr Purzyński z biura prasowego UM w Dąbrowie Górniczej.

Budowę trasy Urząd Miejski w Dąbrowie zlecił w lipcu br. firmie Drogomex, która wcześniej podjęła się przebudowy ulicy Letnią. Zgodnie z zawartą umową, na wybudowanie ciągu wykonawca miał czas do połowy września. Asfaltową nawierzchnię udało się ułożyć jeszcze przed końcem wakacji, wobec tego rowerzyści, rolkarze i piesi mają okazję skorzystać z nowej atrakcji jeszcze w okresie letnim.

Pozostały czas firma wykorzysta teraz na prace porządkowe wzdłuż nowej trasy oraz oznakowanie ciągu - wyjaśnia Krzysztof Serafiński.

Jak wyjaśnia UM inwestycja nad Pogorią IV była możliwa, dzięki umowie użyczenia terenu, którą w lipcu miasto podpisało z Wodami Polskimi, czyli zarządcą zbiornika. Zgodnie z nią, za utrzymanie niespełna kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego będzie odpowiadało właśnie miasto.

czytaj więcej:

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Ciąg pieszo rowerowy przy Pogorii IV

Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy Pogorii IV

Powstanie fragment ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Miasto uzupełni ścieżkę rowerową nad Pogorią

Zagłębiowski Park Sportowy

Coraz bliżej otwarcia Zagłębiowskiego Parku Sportowego

Stadion czeladź umowa

Rusza kolejny etap przebudowy stadionu

Skwer przy Piłsudskiego

Skwer przy ul. Piłsudskiego w nowej odsłonie

Nowe boisko dla SP nr 4 w Sosnowcu

Szkoła Podstawowa nr 4 dostanie nowe boisko