Koncert „Wolność, Muzyka, Niezależność" powraca do Sosnowca po dwóch latach przerwy. Na scenie wystąpią znani artyści

Po dwóch latach przerwy do Sosnowca wraca koncert „Wolność, Muzyka, Niezależność", a nim muzyczne gwiazdy, pozytywna energia i moc wrażeń. Na scenie wystąpią znani artyści.

Wolność Muzka Niezależność

Pierwszy koncert „Wolność, Muzyka, Niezależność" odbył się w 2019 roku. Teraz, po dłuższej przerwie, wydarzenie powraca do Sosnowca. Na scenie pojawi się Basia Dratwińska. Artystka z Sosnowca zaprezentuje swoje piosenki, nowe aranżacje znanych utwór, ale przede wszystkim utwory z repertuaru Jana Kiepury. Szymon Komasa, laureat m.in. BBC Cardiff Singer of the World (2011), Międzynarodowego Konkursu im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej w Nowym Jorku (2014) wykona piosenki Jana Kiepury z okazji 120 lat od jego urodzin.

Druga edycja wraca z jeszcze większym przytupem. Wydarzenie ma na celu jednoczyć ludzi, którzy bardzo cenią sobie te wartości - mówi Mietall Waluś, pomysłodawca wydarzenia.

Niezwykli goście

Na scenie pojawi się Reni Jusis, która wykona piosenki w języku francuskim. Sosnowieckiej publiczności zaprezentuje się również laureat nagrody Fryderyka, nominowany do niej trzykrotnie, Mietall Waluś, który po raz pierwszy wykona piosenki z wyjątkowej płyty „Mietall and Children of the Future".

Sosnowiec odwiedzi również duet znany z takich formacji, jak choćby Paktofonika czy Pokahontaz, hip-hopowy duet Rahim i Fokus. Znany przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki, polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów - Król również wystąpi dla publiczności. Cały koncert zamknie występ Karaś/Rogucki, czyli zespół założony przez Piotra Roguckiego z Comy i Kubę Karasia z zespołu The Dumplings.

To koncert, jakiego w Sosnowcu dawno nie było. Plejada gwiazd muzyki nie tylko alternatywnej, uświetni 120-lecie miasta oraz 120-lecie urodziny Jana Kiepury. Ze względu na pandemię brakowało nam takich imprez i liczę, że mieszkańcy w majówkę licznie pojawią się na alei Zwycięstwa. W tym roku czeka nas jeszcze masa wydarzeń z okazji 120-lecia miasta, w tym urodzinowy koncert w formule Dni Sosnowca. Ich listę poznacie już niedługo - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wydarzenie odbędzie się 3 maja o godzinie 19, przed Urzędem Miejskim. Poprowadzi go Marek Rusinek. Wstęp jest bezpłatny.