Koncert na 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia w Sosnowcu. Sprawdźcie, kto wystąpi

W Sosnowcu o 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przypomną w rockowych klimatach. Pojawią się tam artyści, którzy na scenie obecni są od wielu lat, ale razem chyba jeszcze nigdy nie występowali. Osią koncertu będzie twórczość Zbigniewa Hołdysa, ale każda z zaproszonych osób zaśpiewa także swoje piosenki.

Wikipedia
W Sosnowcu wystąpi między innymi Zbigniew Hołdys

Koncert, który przypomni o wydarzeniach sprzed 40 lat, odbędzie się 13 grudnia 2021 r. na Placu Papieskim w Sosnowcu. Za jego artystyczną część odpowiada Mietall Waluś, pochodzący z Mysłowic muzyk znany m.in. z takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane czy Negatyw.

- To będzie jeden z ważniejszych koncertów ostatnich lat w Sosnowcu. Zaprosiłem artystów, którzy mają coś do powiedzenia i chcą coś powiedzieć. Tych artystów w Polsce jest coraz mniej. Powinniśmy przypominać młodym, że o wolność trzeba dbać cały czas – mówi Mietall Waluś.

Rockowa muzyka i grupy rekonstrukcyjne na Placu Papieskim w Sosnowcu

Wśród zaproszonych artystów jest m.in. Martyna Jakubowicz, Wojciech Waglewski czy Robert Matera (pełny skład poznamy pod koniec tygodnia). Zaśpiewają oni swoje utwory z lat PRL-u, ale także piosenki z repertuaru Zbigniewa Hołdysa, z takich projektów jak „Świnie” czy „I Ching”.

- Chcemy pokazać mniej hitową i bardziej niezależną twórczość Hołdysa – podkreśla Mietall Waluś.

Na scenie nie zabraknie także samego Zbigniewa Hołdysa. Z kolei Mietall Waluś i Robert Matera z Dezertera zaśpiewają „Spytaj milicjanta” z repertuaru tego punkowego zespołu. Przed sceną pojawią się także grupy rekonstrukcyjne nawiązujące do czasów PRL-u i stanu wojennego.

- Będzie to pewnego rodzaju tło. Grupy rekonstrukcyjne pojawia się przy scenie, żeby poczuć atmosferę sprzed 40 lat – mówi Wojciech Skiba z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

O szczegółach koncertu będzie informować w najbliższych dniach.