Koncert "Czeladź dla Ukrainy" w Kopalni Kultury już 9 kwietnia. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na pomoc Ukrainie

Koncert "Czeladź dla Ukrainy" odbędzie się już 9 kwietnia o godzinie 18:00 w Kopalni Kultury. Na scenie zobaczymy: KoNoPiAnS, DDiD, The Harpagans, Box Canyon. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

UM Czeladź
Koncert "Czeladź dla Ukrainy"

W Kopalni Kultury 9 kwietnia artyści, którzy niejednokrotnie wystąpili już na scenie podczas miejskich wydarzeń, zjednoczą się, by wspólnie zagrać dla Ukrainy. Dla wszystkich obecnych zaprezentują się: KoNoPiAnS, DDiD, czyli nowy zespół Darka Duszy, The Harpagans, Box Canyon. Dochód ze sprzedaży cegiełek przekazany zostanie na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie.

Kawał muzycznej historii

Zespół KoNoPiAnS powstał w 1996 roku w Czeladzi. Jego członkowie tworzą własne brzmienia opierające się na tradycji „old school reggae”. Liderem zespołu jest Marcin „Cozer” Markiewcz. Na swoim koncie mają już niemal 500 koncertów zagranych w kraju i za granicą. Grupa była zagrała również na polskim festiwalu muzycznym - „Przystanku Woodstock”.

DDiD to nowy zespół Darka Duszy – gitarzysty, autora tekstów i kompozytora od lat związanego ze sceną niezależną. Gitarzysta był również założycielem Śmierci Klinicznej i Absurdu. Darek Dusza pisał również teksty dla wielu znanych zespołów, m.in. Dżemu, Cree, Braci, Lory Szafran, Dubska czy Michała Urbaniaka. Łącznie stworzył ponad 300 tekstów, które ukazały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Muzyczne połączenia

The Harpagans tworzy muzykę rock and roll inspirowaną kulturą amerykańską, wzbogaconą o brzmienia lat 50. i 60. Ich kawałki łączą w sobie rockabilly, surf, big beat, country oraz swing. Teksty piosenek zespołu opowiadają o rzeczywistości w sposób prześmiewczy czy nawet ironiczny. W skład muzycznej grupy wchodzą: gitara i wokal, perkusja, kontrabas i saksofon.

Mieszkankę rock&rolla i country tworzy zespół Box Canyon. Grupa występuje na największych polskich festiwalach country i rocka, wraz z takimi wykonawcami jak Dżem, Big Cyc, Cree, Lonstar, Koniec Świata. Utwory Box Canyon usłyszeć można na różnych stacjach radiowych, a ich kawałek “Art of the Ride” stał się hymnem Ogólnpolskiego Festiwalu Filmów Motorowych pod tym samym tytułem.