Kolejny weekend pełen wrażeń w Dąbrowie Górniczej. Koncerty, warsztaty i...

Kolejny weekend w Dąbrowie Górniczej i kolejne wydarzenia. Nie zabraknie warsztatów, koncertów i kina plenerowego. Plany już są wystarczy się zjawić.

FB/ Fabryka Pełna Życia
Weekend w Dąbrowie Górniczej

Już dzisiaj (8 lipca) o godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie w ramach edycji „W Dwa Ognie”, organizowanym przez Interdyscyplinarną Pracownię Współczesnych Problemów Humanistyki Akademia WSB. Godzinę później w ramach Letnich koncertów na tarasie w filii numer 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej wystąpi Karol Foltyński.

Dąbrowa Górnicza w sobotę

Sobotnie wydarzenia w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają się o godzinie 9:00. Na Pogorii III Krwiste morsy odbędą swoje letnie morsowanie, to też okazja do oddania krwi na parkingu przy Pogorii. O tej samej godzinie w CSLiW Park Zielona rozpoczną się otwarte mistrzostwa śląska w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

Tego dnia Fabryka Pełna życia przygotowała warsztaty dla dzieci, które odbywają się cyklicznie, co tydzień. O godzinie 11:30 odbędzie się wobec tego Sensoplastyka - Legalne Brudzenie. Natomiast o godzinie 21:30 w Letnim Kinie Plenerowym zaprezentowany zostanie film „Na rauszu".

O godzinie 17:00 w Kręgu Tanecznym w Parku Zielona odbędzie się koncert sopranistki - Kamili Goik. Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu. Podczas swojej muzycznej kariery zdobyła wiele nagród. W Dąbrowie wystąpi akompaniamencie fortepianu Małgorzaty Wilgi.

Niedzielne wydarzenia w mieście

Niedziela o kolejny dzień pełen wrażeń w mieście. W Fabryce Pełnej Życia o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty jogi oraz śniadanie na trawie. W Parku Podlesie o godzinie 17:00 rozpocznie się Muzyczna Parkowa Niedziela z Orkiestrą Rozrywką Sojka Band. Repertuar grupy muzycznej jest bardzo urozmaicony. Grają zarówno standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.