Kolejny transport humanitarny dla Ukrainy dotarł do Czeladzi. Pomoc przyjechała z Wielkiej Brytanii

Kolejny transport humanitarny z pomocą dla Ukrainy dotarł do Czeladzi. Inicjatorami są Steave Pepper oraz Colin Dearen z Huntington w Wielkiej Brytanii.

FB/Canoe for Ukraine
Transport humanitarny z Wielkiej Brytanii

Transport 7 samochodów z darami dla Ukrainy przejechał ponad 3 tys. km i dotarł do Czeladzi. Przy wsparciu firmy logistycznej JAS FBG S.A. produkty przekazane zostaną potrzebującym z Ukrainy.

Inicjatywa zrodziła się wśród grupy znajomych, których poruszył los mieszkańców Ukrainy często tracących dobytek całego życia. Szybka decyzja o zbiórce darów, koordynacja działań i wyjazd samochodów z olbrzymimi lawetami w kierunku Czeladzi - mówił Wojciech Grela, jeden z koordynatorów akcji po stronie polskiej.

To nie koniec inicjatywy

Główny organizator konwoju z Wielkiej Brytanii, Steave Pepper, zorganizował pierwszą, ale jak zapowiada, nieostatnią akcję pomocową dla Ukrainy. Na lawetach transportu znalazły się najpotrzebniejsze produkty. Zgromadzono produkty żywnościowe, ubrania oraz sprzęt specjalistyczny (m.in. namioty, łóżka polowe). Trwają przygotowania do organizacji charytatywnych spływów kajakowych, które są niezwykle popularne w okolicach Huntington i pozwolą zebrać koleje fundusze.

To kolejna inicjatywa pokazująca, że pomaganie nie ma granic. Relacje zawodowe, a często przyjaźnie wynikające ze współpracy pomiędzy Anglią a Polską pozwalają na szybką organizację i wsparcie najbardziej potrzebujących - podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Całą akcję pomocową w Wielkiej Brytanii można śledzić na Facebooku Canoe for Ukraine. Organizatorzy liczą na pomoc w postaci funduszy na koszty przewozu pomocy humanitarnej.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu

Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu

Zagłębie solidarne z Ukrainą

Zagłębie organizuje weekend solidarności z Ukrainą

Dąbrowska szkoła zaopiekowała się dziećmi z bombardowanego Charkowa

Dzieci z Charkowa są już w Dąbrowie Górniczej

UM w Sosnowcu przygotował informacje dla uchodźców z Ukrainy

Pomagasz lub potrzebujesz pomocy? Ważne informacje

Zagłebie dla Ukrainy 1

Zagłębie razem dla Ukrainy

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse