Kolejny etap przebudowy ul. Strzemieszyckiej. Będą utrudnienia

Ruszył drugi etap przebudowy ul. Strzemieszyckiej. Na kolejnym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

UM Dąbrowa Górnicza
Remont ulicyStrzemieszyckiej

Kolejny etap przebudowy ul. Strzemieszyckiej obejmuje frezowanie drugiego odcinka ulicy, które to rozpoczęło się w czwartek (31 marca). Po weekendzie zbudowana zostanie grawitacyjna kanalizacja deszczowa i sanitarna.

Kanalizacja na jednym fragmencie jest już gotowa

Budowa kanalizacji na 850-metrowym odcinku ul. Strzemieszyckiej – od skrzyżowania z ul. Puszkina do Skrzyżowania z ul. Szklanych Domów rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Kanalizacja deszczowa i sanitarna są już gotowe między skrzyżowaniem z ul. Puszkina a Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 5. Przy okazji ułożono również wodociąg. Teraz przyszedł czas na stworzenie jezdni.

W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy roboty drogowe. Prace przy korytowaniu i układaniu tłucznia pod podbudowę trwają na pasie w kierunku Sławkowa, potem przeniosą się na drugi pas – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Ruch na remontowanym odcinku odbywa się wahadłowo, a steruje nim sygnalizacja świetlna. Gdy przyjdzie czas na na położenie ostatniej, ścieralnej warstwy droga zostanie całkowicie zamknięta.

Utrudnienia

Rozpoczęte w czwartek frezowanie odbywa się od posesji pod numerem 370 i sięgają aż do skrzyżowania z ul. Szklanych Domów. Od poniedziałku ruchem w tym miejscu również będzie sterowała sygnalizacja świetlna. Modernizacja zakłada także powstanie dwukierunkowej drogi rowerowej na całym odcinku po stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Docelowo ma się połączyć z drogą rowerową wybudowaną w 2020 roku wzdłuż ulicy Oddziału AK Ordona.

czytaj więcej:

Przebudowa ronda w Gołonogu

Prace w Gołonogu częściowo zakończone. Przejazd jest otwarty

Mostek na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej

Rozbiórka mostu na ul. Strzemieszyckiej z powodu uszkodzenia

Mostek nad Rakówką otwarty

Jest już nowy mostek nad Rakówką

Leśna w Dąbrowie Górniczej zostanie zamknięta

Ulica Letnia zamknięta

Przebudowa DK1 w Dąbrowie Górniczej

Kładka DK1 zostanie oddana do użytku

Kolejny etap przedbudowy al Piłsudskiego

Kolejny etap przebudowy al. Piłsudskiego. Będą utrudnienia

Utrudnienia na al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej

Utrudnienia w ruchu na al. Piłsudskiego, powstanie rondo