Kolejna wygrana koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza w Alpe Adria Cup, a wynik jak z NBA. „Zwycięstwo dedykujemy naszemu trenerowi Borisowi Balibrei”

Czwarte zwycięstwo odnieśli koszykarze MKS w rozgrywkach Alpe Adria Cup. Zespół z Dąbrowy Górniczej zrewanżował się drużynie BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Spišskí Rytieri za porażkę po dogrywce w pierwszym meczu i wrócił na pierwsze miejsce w grupie A. Kolejny mecz w AAC ekipa z Dąbrowy Górniczej rozegra w styczniu.

MKS - Spisski Rytieri

MKS nadal prowadzi asystent trenera, Michał Dukowicz – Boris Balibrea, musiał, z powodu „skomplikowanej sytuacji osobistej”, w trybie pilnym polecieć do Barcelony. Mimo absencji szkoleniowca zespół z Dąbrowy Górniczej osiągnął wynik jak w NBA, zdobywając aż 122 punkty!

– To był dla nas bardzo ciężki mecz, ponieważ w naszym składzie zabrakło czterech bardzo ważnych zawodników – tłumaczył 20-punktową porażkę Erich Korfanta, drugi trener Spišskí Rytieri, cytowany przez oficjalną stronę Alpe Adria Cup.

W okrojonym składzie przyjezdni stawiali opór przez I połowę. Po pierwszej kwarcie broniący trofeum MKS prowadził czterema punktami, po drugiej – sześcioma, ale po przerwie przewaga gospodarzy szybko urosła do kilkunastu „oczek”. Po niedługiej chwili było już 82:62, a bariera 100 punktów pękła już w 31 minucie („trójka” Jeriaha Horne’a)!

Koszykarze MKS byli niezwykle skuteczni, trafiając między innymi 24 „trójki”. Dominik Wilczek zdobył 30 punktów, ale najskuteczniejszym graczem meczu był Luwane Pipkis, rozgrywający Spišskí Rytieri (36 pkt).

– To był naprawdę ofensywny mecz, w którym było dużo rzutów za trzy punkty. Jednak nadal musimy pracować w obronie. Zwycięstwo dedykujemy naszemu trenerowi Borisowi Balibrei – powiedział Michał Dukowicz, asystent szkoleniowca MKS.

– Gratulacje dla MKS Dąbrowa Górnicza. Tu są mili ludzie, dobra kadra, trenerzy – w tym mieście wszystko było w porządku. Powodzenia na resztę sezonu – podsumował Erich Korfanta.

Kolejny mecz w Alpe Adria Cup koszykarze MKS rozegrają 17 stycznia 2024 r. w Zabrzebiu. Z kolei 24 stycznia podejmować będą ekipę z austriackiego Kapfenbergu – OSC Capital Bulls, a 7 lutego – BK Sluneta Ústí nad Labem.

MKS Dabrowa Górnicza – Spišskí Rytieri 122:102 (31:27, 35:33, 29:17, 26:25)
MKS:
Wilczek 30, Garcia 18, Cabbill 16, Horne 15, Słupiński 15, Persons 11, Kulikowski 6, Kucharek 4, Piechowicz 3, Konaszuk i Wojdała po 2, Wojciechowski 1.
Spišskí Rytieri:
Pipkins 36, Smith 27, Fusek 18, Juríček 11, Mrviš 6, Hlivák 4, Makula, Stančák i Zuščák 0.

Może Cię zainteresować:

Alpe Adria Cup: koszykarze MKS zrewanżują się rywalom? Zespół z Dąbrowy Górniczej podejmować będzie słowacki Spišskí Rytieri

Autor: Redakcja

11/12/2023

Koszykarze MKS przegrali z zespołem Spišskí Rytieri po dogrywce

Alpe Adria Cup: broniący pucharu koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrali w Spiskiej Nowej Wsi. „To był dla nas ciężki mecz”