Kolejna odsłona spaceru teatralnego w Sosnowcu. Tym razem „Modrzejowską do Modrzejowa”

Spacer teatralny do miasteczka Modrzejów wyruszy z Placu Stulecia 22 czerwca. Pełną historycznych ciekawostek i sosnowieckiego piękna wycieczkę poprowadzi Artur Ptasiński.

Teatr Zagłębia
Spacer teatralny w Sosnowcu

Sosnowieckie spacery teatralne to już chyba tradycja. Literacko-historyczne wędrówki pozwalają poznać miasto od podszewki, a także cofnąć się do czasów bardzo symbolicznych dla terenów dzisiejszego Sosnowca.

Najstarsze miasteczko w Sosnowcu

Tym razem podróż odbędzie się w kierunku najstarszego miasta istniejącego w obecnych granicach miasta – miasteczka Modrzejów, gdzie dziś mieści się ulica Modrzejowska. Wycieczka wyruszy 22 czerwca o godzinie 10:00 z Placu Stulecia w 4,5 godzinny spacer, nie przekraczający 7 km.

Śladem historii

Uczestnicy przejdą przez Ostrą Górkę, bulwary Czarnej Przemszy oraz dąbrowską kolonię robotniczą Gluck Auf. Następnie udadzą się na osiedle Ludmiła, a później przez leśne knieje na Wygodę, gdzie będą mogli odpocząć wśród piękna natury. Wycieczka zakończy się na Modrzejowskim Rynku.

Spacerowiczów poprowadzi Artur Ptasiński – przewodnik, regionalista i publicysta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy jedynie przyjść na miejsce zbiórki, by razem z grupą wyruszyć w pełen historii i ciekawostek spacer.