Kolejna edycja konkursu „Lokal na Kulturę” rozstrzygnięta. W Sosnowcu powstaną nowe miejsca na warsztaty, szkolenia czy galerię

Za nami kolejna edycja akcji „Lokal na Kulturę” organizowanej przez Miejski Zakład Zasobów Lokalowych. W naszym mieście otworzą się dwa, a możne nawet trzy nowe miejsca, gdzie będzie można wypić kawę, nabyć rękodzieło czy skorzystać z warsztatów.

Fot. UM Sosnowiec
Lokal na kulturę sosnowiec

MZZL co jakiś czas zaprasza potencjalnych przedsiębiorców, którzy za bardzo niski czynsz mogą wynająć pomieszczenia z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej czy twórczej. Zainteresowani zgłaszają się do konkursu, określając, jak wykorzystają wynajmowane pomieszczenia.

To ukłon w kierunku osób, które mają fajne pomysły, ale nie zawsze dysponują finansowymi możliwościami na ich realizację. Ceny lokali są bowiem bardzo konkurencyjne. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym, komu przyznać lokal, zadecyduje komisja konkursowa. Co ważne, stawka czynszu w pierwszym roku wynosi 1 zł za metr kwadratowy – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas tej edycji na zainteresowanych czekało siedem lokali, jakie znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • ul. Dietla 7a
  • ul. Głowackiego 4
  • ul. Dęblińska 1
  • ul. Skłodowskiej 10
  • ul. Lwowska 29b
  • ul. Targowa 15/I
  • ul. Warszawska 3/14

Stawki czynszu były bardzo atrakcyjne. Wynosiły od 2,00 do 9,50 zł netto/mkw.

Nowe punkty kultury w Sosnowcu

Do tegorocznej akcji zgłosiło się troje zainteresowanych. Pani Agnieszka Żbikowska-Kieszkiewicz wynajmie lokal przy ul. Skłodowskiej 10, gdzie powstanie kawiarnio-galeria sztuki. Pan Łukasz Stachurski zgłosił się do skorzystania z pomieszczeń przy ul. Głowackiego 4. Będzie prowadził działalność artystyczno-edukacyjną (pokazy, szkolenia, warsztaty, wykłady) z zakresu: wizaż, charakteryzacja, bodypainting, upięcia, wizerunek, analiza kolorystyczna, fotografia dla branży beauty.

Komisja miała zastrzeżenia co do trzeciego wniosku. Zainteresowana zgłosiła chęć wynajęcia przestrzeni przy ul. Dęblińskiej 1. Pani Magdalenie Jaromin zaproponowano wynajęcie innego lokalu z listy. Może tam powstać pracownia rękodzieła artystycznego, renowacji mebli, tworzenia kompozycji kwiatowych, stroików oraz przedmiotów edukacji ekologicznej.