"Kolej w miniaturze", czyli wielkie, modułowe makiety linii kolejowe i legendarne modele pociągów 23 kwietnia w CKZiU w Sosnowcu

VI Festiwal „Kolei w Miniaturze" odbędzie się CKZiU w Sosnowcu. Wszyscy miłośnicy kolei zaprezentują swoje makiety 23 i 24 kwietnia.

FB/Miniaturowa Polska
VI Festiwal "Kolei w Miniaturze" w Sosnowcu

Festiwal „Kolej w Miniaturze" zaplanowany jest na 23 i 24 kwietnia w sali sportowej i pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ul. Jana Kilińskiego 31.

Legendarne modele

"Kolej w Miniaturze" to wydarzanie zbierające wszystkich miłośników kolei w jednym miejscu. Twórcy zaprezentują swoje modelarskie i kolekcjonerskie dzieła. To nie tylko zabawa kolejkami, ale również poznanie organizacji ruchu, sterowania i automatyki, konstrukcji i logiki funkcjonowania maszyn oraz urządzeń. Podczas Festiwalu zorganizowany zostanie konkurs na najlepszą i najbardziej efektowną makietę.

Organizatorzy Festiwalu zapewniają wiele atrakcji:

  • Wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym.
  • Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.
  • Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.
  • Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg, sterować ruchem kolejowym, w tym wykonać manewry na stacji.
  • Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07.
  • Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli.
  • Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

    Wystawa czynna będzie w sobotę (23 kwietnia) w godzinach od 10:00 do 18:00 i w niedzielę (24 kwietnia) w godzinach od 10:00 do 17:00. W godzinach od 13:30 do 14:30 przewidziana jest przerwa ruchowa. W tym czasie pociągi nie będą jeździć.