Kobiety w wieku 50-69 lat mogą w Dąbrowie Górniczej wykonać bezpłatne badanie mammograficzne

Bezpłatne badanie mammograficzne przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się we wtorek 17 maja. Diagnostyka jest możliwa w godzinach od 10:00 do 17:00.

Pixabay
Badanie mammograficzne w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej 17 maja przy Pałacu Kultury Zagłębia stacjonowała będzie mobilna pracownia mammograficzna. W badaniu od godziny 10:00 do 17:00 badania mogą wykonać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a ponadto nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub znajdują się w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja

Program nie dotyczy kobiet, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Badanie w mieście realizuje LUX MED Diagnostyka. Należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.