Kobieta miała problem z obrączką. Udało się ją rozciąć i zdjąć strażakom z Będzina

Strażacy to ludzie od zadań specjalnych. Gaszą pożary, wyciągają poszkodowanych z samochodów podczas wypadków drogowych, zdejmują koty z drzew i... obrączki z palców.

Z czym kojarzy się praca strażaka? Przede wszystkim z gaszeniem pożarów. Często widujemy ich także podczas wypadków samochodowych, kiedy wyciągają poszkodowanych z samochodów. Filmy i kreskówki zaszczepiły stereotyp o strażakach ściągających koty z drzew. Choć może to nie do końca stereotyp?

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie zgłosiła się kobieta, która nie mogła zdjąć obrączki z palca, a opuchlizna powodowała ból.

- Nasi strażacy spróbowali zdjąć obrączkę bezinwazyjnie, ale to nie przyniosło żadnego efektu, więc użyli specjalistycznych narzędzi, aby ją rozciąć i zdjąć z palca - tłumaczy st. kpt. Krystian Biesiadecki z Komendy Powiatowej PSP w Będzinie. - Zdarza się, że lekarze z SOR-ów przysyłają do nas pacjentów z podobnymi problemami. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, więc nie jest do dla nas problem, ale też nie chcemy wyręczać w pracy jubilerów - dodaje.

- Nikomu nie życzymy takich sytuacji, ale jeżeli będzie trzeba - pomożemy! - deklaruje.