Kiedy wymienić stary materac na nowszy model?

Wygodny materac do synonim komfortowego, dobrego snu. Oczywiście jego rola jest znacznie większa. Okazuje się, że to właśnie materac ma bezpośredni wpływ na regenerację różnych układów ludzkiego organizmu i to podczas codziennego snu. Mało tego! Dobrze dobrana powierzchnia do spania, chroni kręgosłup i mięśnie przed potencjalnymi dolegliwościami. Niemniej, materac jak każde użyteczne rozwiązanie, kiedyś wymienić trzeba. Zatem jak rozpoznać ten właściwy moment?

Materac zapewnia komfort od wielu lat!

I właśnie jego „staż pracy” może być pierwszym sygnałem do jego wymiany! Dziś producenci materaców stawiają na materiały, które są w stanie wytrzymać przez wiele długich lat. Niemniej, zdrowy rozsądek podpowiada, aby materace wymieniać nie co 20 lat, a co 7 lat! Dlaczego? Cóż, ciało człowieka wydziela blisko 300 ml potu i innych płynów podczas każdej nocy. Naturalnie część z nich „ulatnia” się w ciągu dnia. Zaś inne zostają w nim na stałe. Jeżeli te wszystkie dane przeliczy się nie na dni, a lata wówczas uzbiera się pokaźna ilość łupieżu, martwego naskórka. Jak można się słusznie domyślać, są one idealną pożywką dla roztoczy.

Gdy samopoczucie znacznie spada…

Okazuje się, że spadek samopoczucia oraz pogorszenie się stanu zdrowia mogą stanowić niezbity dowód, aby wymienić materac na nowszy model. Zatem osoby, które od jakiegoś czasu czują się zmęczone, niewyspane, roztargnione, rozdrażnione i nie mają bladego pojęcia co jest tego przyczyną, powinny rozważyć wymianę materaca. Co więcej, sen na starym materacu już wcale nie jest taki dobry i komfortowy. Niestety, może on prowadzić do apatii, obniżenia jakości życia, pojawienia się kolejnych zmarszczek, spadku produktywności czy przybierania na wadze.

Wygląd materaca pozostawia wiele do życzenia

Niestety, oprócz wieku i gorszego samopoczucia to wygląd materaca może być kolejnym sygnałem, świadczącym o konieczności jego wymiany. Zatem, gdy jego użytkownicy zauważą, że jego powierzchnia nie jest już taka płaska jak kiedyś, powierzchnia do spania zapada się pod ich ciężarem, pojawiają się pierwsze grudki lub gdy usłyszą skrzypiące dźwięki podczas zmiany pozycji snu to najwyższa pora, aby odwiedzili sklep z materacami. Jedno jest pewne, nie ma co odwlekać decyzji o wymianie materaca na nowszy model, ponieważ dobry sen gwarantuje tylko dobrze dobrany materac.

Czy wiesz, że w łóżku ludzki organizm spędza 30% swojego życia? Wygodny materac do podstawa!
Salon Dr Materac w Katowicach zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park
al. Walentego Roździeńskiego 191
40-314 Katowice
Tel.: 575 222 570
e-mail: katowice@drmaterac.pl
Pn-Pt: 10-19
Sobota: 10-18