Kąpielisko „Sielec” w Sosnowcu na archiwalnych zdjęciach. Tam gdzie mieszkańcy szukali ochłody

Teraz Sosnowiec jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w województwie śląskim. Miasto jako pierwsze zdecydowało się na odejście od wydobycia węgla. Gdzie kiedyś mieszkańcy szukali ochłody w mieście?

Dzielnica Sosnowca Sielec zapoczątkowała na mocy ukazu carskiego z 1902 roku miasto Sosnowice, dzisiejszy Sosnowiec. Kawałkiem zachodnich obrzeży dzielnicy przebiega historyczna, Warszawsko-Wiedeńska linia kolejowa.

Kąpielisko „Sielec” powstało jako dar społecznego upiększenia miasta. Od 1978 roku jest siedzibą Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w 1986 roku powstał tam hotel, który funkcjonował do 1994 roku. Po modernizacji budynku przekształcono jego funkcję. W siedzibie dawnego hotelu znalazło się niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Obecnie pływalnia Sielec posiada dwie niecki basenowe, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, skocznie 3 m i 5 m, fontannę a także zjeżdżalnię dla najmłodszych. Na terenie obiektu można znaleźć punkty gastronomiczne, boiska do gry, przebieralnie i toalety.