Kadrowe porządki w Zagłębiu Sosnowiec. Kogo już nie zobaczymy?

Fot. Youtube/Zagłębie Sosnowiec
Zs

Zagłębie Sosnowiec przed przerwą zimową zdołało uciec ze strefy spadkowej. Jesień jednak pokazała, że potrzebne są zmiany w zespole. Na razie trener Artur Skowronek wybrał zawodników, których już nie potrzebuje.

Runda wiosenna Fortuna I ligi nie będzie spokojna w Sosnowcu. Zagłębie po dwudziestu spotkaniach ma tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. To niewiele i po przerwie zimowej trzeba będzie od razu kolekcjonować punkty, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie.

Czterech niechcianych

W najbliższych tygodniach na pewno dojdzie do zmian kadrowych. Za przebudowę zespołu odpowiedzialny jest trener Artur Skowronek, który został zatrudniony 18 września i swoją pracą zasłużył na zaufanie.

Szkoleniowiec już podjął decyzję, których piłkarzy nie chce w swojej drużynie. Na liście transferowej nie ma niespodzianek, bo są to gracze, którzy jesienią grali niewiele.

Co ciekawe, trzech z czterech niechcianych zawodników sprowadzono przed tym sezonem. To kolejno Alex Tanque, Damian Pawłowski i Marin Galić. Klubu może sobie szukać także Szymon Frankowski, który na Kresową trafił rok temu.

Frankowski w tym sezonie rozegrał jedno spotkanie. Pawłowski nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Galić regularnie grał tylko na początku sezonu i zaliczył łącznie sześć występów. Tanque ma meczów najwięcej, bo aż 17, ale tylko raz pojawił się w wyjściowym składzie i przeważnie wchodził na końcówki.

Na razie żaden z nich nie znalazł nowego pracodawcy. W Sosnowcu na pewno nikt po nich płakać nie będzie, a kibice wolą teraz nasłuchiwać wieści, kto może wzmocnić drużynę. W tej kwestii zacznie się dużo dziać od 10 stycznia, bo wtedy Zagłębie rozpoczyna przygotowania.

czytaj więcej:

Zs

Piłkarze już budują formę. Kto jeszcze wzmocni Zagłębie?

Michal gliwa

Pierwszy transfer Zagłębia! To były reprezentant Polski

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów

271519793 4991108070921330 4775713757577351016 n

Zagłębie dopełniło formalności. Play-off już prawie w garści

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w Sanoku

88 lat hokeja w Sosnowcu. Powodów do radości jest niewiele

Soccer g6bfc76006 1280

Zagłębie w coraz trudniejszej sytuacji. II liga w Sosnowcu?