Już w najbliższy weekend w Sosnowcu odbędą się mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym. W programie są trzy efektowne konkurencje

W najbliższy weekend, w Wake Zone Stawiki w Sosnowcu, odbędą się mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym. Zaplanowano trzy konkurencje.

Fot. Barbara Popławska
Skoki to najbardziej widowiskowa konkurencja mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem – bo tak brzmi pełna nazwa zawodów, które odbędą się w Sosnowcu, są jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w krajowym świecie sportów wodnych. Mistrzostwa odbędą się w sobotę i niedzielę – 16 i 17 września, w Wake Zone Stawiki. – Te niezwykłe zawody przyciągną zarówno doświadczonych zawodników, jak i miłośników ekstremalnych sportów wodnych – zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy mistrzostw rywalizować będą w trzech konkurencjach: slalomie, jeździe figurowej, a także w najbardziej widowiskowej, czyli skokach. Na czym polegają zawody? W slalomie zawodnicy będą pokonywać wyznaczone bramki, unikając błędów i starając się to zrobić w jak najkrótszym czasie. Jazda figurowa to z kolei pokaz umiejętności, kreatywności i widowiskowych figur na wodzie. W tej konkurencji liczą się zarówno precyzja, jak i elegancja. A skoki? Zawodnicy będą skakać z rampy, starając się osiągnąć jak największą odległość.

Z mistrzostw świata w 2021 roku wynieśliśmy cenne doświadczenie i wiedzę, które teraz wykorzystujemy, organizując te mistrzostwa Polski. Jesteśmy gotowi na jeszcze większe wyzwania i tworzenie wydarzeń, które będą inspiracją dla młodych talentów narciarstwa wodnego – podkreśla Bartosz Pieczonka, organizator zawodów.

Hokeiści Zagłębia pokonali Cracovię

Może Cię zainteresować:

Hokeiści Zagłębia na nowym Stadionie Zimowym pokonali Cracovię. Na trybunach sosnowiecki zespół dopingował komplet widzów

Autor: Grzegorz Lisiecki

11/09/2023

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie grać będą w Arenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Europejskie rozgrywki w Zagłębiu: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, czyli Raków Częstochowa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Górnik Zabrze. Emocje gwarantowane?

Autor: Grzegorz Lisiecki

29/08/2023