Juromania, czyli święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wyjątkowe wydarzenie o prehistorycznej historii już w weekend

W najbliższy weekend od 17 do 18 września odbędzie się Juromania, czyli święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Przez dwa dni uczestniczy wydarzenia będą mieli okazję do uczestniczenia w imprezie o charakterze historyczno-sportowym. W tym roku Juromania skupi się na akcencie prehistorycznym.

Juromania
Juromania

W Zawierciu w poniedziałek, 12 września rozpoczęła się tegoroczna Juromania. W Parku Miejskim do 23 września można obejrzeć wystawę dinozaurów. Ponadto wydarzenie docelowe, czyli cykl imprez tematycznych odbędzie się w dniach 17-18 września. Na zwiedzających czeka aż 50 miejsc. Tegoroczna impreza to V edycja Juromanii.

Z naciskiem na prehistorię

Impreza już od czterech lat przyciąga wielu miłośników regionu i historii z całej Polski. W tegorocznej edycji goście będą mieli okazję zwiedzić jurajskie warownie, zobaczyć wiele pokazów historycznych, turniejów rycerskich, a także wziąć udział w warsztatach tematycznych. W Zawierciu tegoroczna edycja skupia się na prehistorii. Osoby zainteresowane uczestniczyć w zajęciach, grach, a także zobaczyć wystawy z motywem dinozaurów.

Oprócz tego niedziela, 18 września będzie miała charakter sportowy. Tego dnia odbędzie się rajd rowerowy, który poprowadzi przez Zawiercie, rynek w Skarżycach, Okiennik, Zamek Bąkowiec, a zakończy na rynku w Skarżycach. Na koniec imprezy przewidziane jest wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Harmonogram wydarzeń:

- 12-23 września - wystawa dinozaurów w Parku Miejskim w Zawierciu,

- Sobota, 17 września - kreatywna prehistoria;

  • godziny 12-15 gra miejska "Gdybym był Dinozaurem",
  • godziny 12-16 kreatywna prehistoria: stanowisko młodego odkrywcy, warsztaty tworzenia biżuterii, malowanie węglem i kredą, zdobienie amonitów, gra w kręgle, malowanie buzi, zamki dmuchane, degustacja dań z dziczyzny, szycie i zdobienie maskotek dinozaurów,
  • godzina 11 i 16 Juromańskie Kino w Parku Miejskim.

- Niedziela, 18 września - Rajd Rowerowy Szlacheckim Szlakiem;

  • Godzina 13, rajd rowerowy - Zawiercie - rynek w Skarżycach - Okiennik - Zamek Bąkowiec - rynek w Skarżycach.
  • Godzina 17 - biesiada szlachecka, wspólne prażonki i biesiadowanie.
Juromania
Juromania