Jest jeszcze jeden powód, by odwiedzić Park Sielecki. W ramach budżetu obywatelskiego powstała tężnia solankowa

Ten projekt w budżecie obywatelskim został zgłoszony dwa lata temu. Teraz zakończyły się prace związane z instalacją tężni solankowej w Parku Sieleckim. Tężnia zostanie uruchomiona wiosną.

Facebook/ Arkadiusz Chęciński
Sosnowiec tężnia solankowa

Propozycja wybudowania tężni solankowej w Parku Sieleckim zebrała 6414 głosów. Po dwóch latach inwestycja została zrealizowana – w Parku Sieleckim pojawiła się tężnia. W ramach zadania zadbano także o teren wokół nowego obiektu. Pojawiły się tam elementy małej architektury, takie jak ławki, na których będzie można odpocząć. Dodajmy, że tężnia zostanie uruchomiona wiosną.

Tężnie solankowe są coraz popularniejsze, nie tylko w znanych uzdrowiskach, ale także w naszym regionie. I nic dziwnego. Jak inhalowanie w tężni wpływa na nasze zdrowie?

– Inhalacje solankowe wspomagają leczenie i działają profilaktycznie przy schorzeniach gardła, krtani i oskrzeli, co jest bardzo istotne z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej, związanej z chorobami układu oddechowego – podkreślają medycy z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty”.