Jeden z największych maratonów MTB znów w Dąbrowie Górniczej! Bike Atelier MTB już w najbliższą sobotę: cztery dystanse i atrakcje dla dzieci

W sobotę, 1 października, na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III odbędą się zawody Bike Atelier MTB. Fani kolarstwa górskiego wyruszą do rywalizacji aż na czterech dystansach, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

UM Dąbrowa Górnicza
Bike Atelier MTB

Wracamy w miejsce doskonale nam znane. Lokalizacja, która już niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyła uczestników Bike Atelier MTB Maratonów. Dąbrowa Górnicza od początku istnienia tej serii ma swoje stałe miejsce w kalendarzu, dzięki czemu można było poznać różne części miasta, a przede wszystkim udowadniamy, że jest to doskonała miejscówka dla tej formy rekreacji i sportu. Tym razem start i metę zlokalizowaliśmy na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Niemal przy samym molo będziemy obserwować finisze najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce – wyjaśniają organizatorzy wyścigu.

Kto może wziąć udział w zawodach? Organizatorzy przygotowali trasy o różnych stopniach trudności, dlatego uczestniczyć może każdy. Ci, którzy regularnie trenują wybiorą trasę Pro, a ci którzy nie czują się aż tak na siłach łatwiej im będzie na dystansie Hobby.

– Udaje nam się wciągać nowe osoby do rywalizacji. Kiedy kończą się pomysły na trasy, wyzwania w okolicy już nie są wyzwaniami i potrzebna jest dawka adrenaliny – na pewno maraton MTB będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba od razu wybierać długiej trasy, można sprawdzić się ok. 20 kilometrach trasy MINI. Ona jest również przygotowana z myślą o dzieciach, które jadą z opiekunami w ramach dystansu FAMILY, więc to idealna propozycja na początek przygody ze ściganiem – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku będzie wyjątkowo. A to za sprawą walki o punkty w klasyfikacjach generalnych, zarówno samego cyklu Bike Atelier MTB Maraton, jak i Pucharu Polski w maratonie MTB. Puchar rozgrywany jest w czasie całego roku, podczas kilku wydarzeń na terenie kraju, dlatego też ściąga zawodników z czołówki MTB w tym aktualnych mistrzów Polski.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej przygotowano specjalną klasyfikację. Wystarczy zadbać o odpowiednie przypisanie miejscowości w trakcie rejestracji, aby zostać w niej ujętym (będzie to osobna klasyfikacja na każdym z dystansów). Nawet jeśli sami nie startujemy, warto kibicować na trasie. W Dąbrowie Górniczej mamy już sprawdzonych kibiców, więc liczymy nie tylko na nich, ale również na nowych – dodaje Roman Matysik.

Uroczysta gala podsumowująca sezon 2022, jak i Puchar Polski, odbędzie się w Nemo Świat Rozrywki. Nie zabraknie statuetek, medali, nagród i jak zawsze doskonałej atmosfery.