Jeden Błąd i po punktach. Zagłębie wciąż bez wygranej

Zagłębie Sosnowiec mogło powiększyć przewagę nad strefą spadkową, ale nic z tego nie wyszło. Wystarczyło raz nie upilnować Adriana Błąda, aby trzy punkty padły łupem GKS-u Katowice.

Fot. Youtube/GKS Katowice
Szymon Sobczak w tej sytuacji nie strzelił gola w meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec przed bezpośrednim pojedynkiem dzieliły zaledwie dwa punkty. W dodatku obie drużyny musiał nerwowo spoglądać za swoje plecy, bo przewaga nad strefą spadkową nie była na tyle duża, aby w ogóle nie przejmować się ewentualnym spadkiem do II ligi.

Sobczak powinien uczyć się od Błąda

Piątkowe derby miały zatem dodatkowy smaczek, bo zwycięzca gwarantował sobie większy spokój przed kolejnymi meczami. Jak to jednak zwykle bywa w pojedynkach drużyn z dołu tabeli, każdy w pierwszej kolejności myślał o tym, aby gola nie stracić, a w drugiej kolejności o zagrożeniu bramce przeciwnika.

Kibice zobaczyli widowisko z niższej półki. W pierwszej połowie to Zagłębie stwarzało sobie groźniejsze sytuacje, a jedna powinna zostać zamieniona na gola. Szymon Sobczak jednak z kilkunastu metrów strzelił minimalnie obok bramki. Pewnie przez kilka dni ta sytuacja będzie mu się śnić, bo mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.

Do przerwy było 0:0, a po zmianie stron zbyt wiele w nastawieniu piłkarzy się nie zmieniło. Trzeba oddać obu drużynom, że zacięcie walczyły o każdą piłkę, ale w tym sporcie jednak chodzi o coś zupełnie innego.

Ostatecznie doczekaliśmy się jednego gola. Dziesięć minut przed końcem GKS Katowice mógł świętować, gdy Adrian Błąd z okolicy linii pola karnego uderzył z pierwszej piłki i w ten sposób zaskoczył bramkarza z Sosnowca. To była jedyna bramka, więc to katowiczanie mogli dopisać do swojego konta trzy punkty.

GKS awansował na 12. miejsce w tabeli i ma dziesięć punktów nad strefą spadkową. Zagłębie z kolei jest o dwie pozycje niżej i ma pięć punktów mniej. W piątek sosnowiczanie udadzą się na mecz z GKS-em Tychy, a drużyna z Katowic podejmie Chrobrego Głogów w poniedziałek 14 marca.

czytaj więcej:

Wrzesinski konrad zaglebie sosnowiec2

Zagłębie bierze piłkarzy z Ekstraklasy i po przejściach

Sobczak szymon zaglebie

Strzelał najwięcej, więc zesłano go do rezerw

Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS-em Tychy

Show Gliwy to za mało. W Sosnowcu robi się gorąco

275132715 5205717909460344 8490057496402877330 n

Hokeiści Zagłębia kończą sezon z podniesioną głową

Zs

Piłkarze już budują formę. Kto jeszcze wzmocni Zagłębie?

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów