Jan Kiepura i jego niezwykłe życie pojawi się w dwuodcinkowym serialu

Powstanie dwuodcinkowy serial o najsłynniejszym polskim tenorze, czyli o Janie Kiepurze i jego niezwykłym życiu. Stworzy go trójosobowy zespół, czyli Marek Bielecki – scenarzysta, Gerwazy Reguła – reżyser i Tomasz Katan – producent.

UM Sosnowiec
Film o Janie Kiepurze
Powstaje wielki film. Będzie to produkcja ponadczasowa, nie tylko dla kina europejskiego, ale także dla kina światowego. Wielka podróż przez cały świat, przez barwne życie Jana Kiepury, które rozpoczęło się w Sosnowcu, w piekarni przy ul. Miłej, gdzie razem z rodzicami i młodszym bratem ciężko pracował, by sprzedać choć kilka bochenków chleba – zapowiada Marek Bielecki.

Pierwsze zdjęcia w Sosnowcu

Jan Kiepura to jedna z najwybitniejszych postaci Sosnowca. Urodził się w istniejącym do dzisiaj domu przy ul. Majowej na Pogoni, a wychowywał w nieistniejącym już budynku przy ul. Miłej na Starym Sosnowcu. To tutaj realizatorzy rozpoczną zdjęcia do filmu, pozostałe zostaną nakręcone między innymi w Katowicach, Krynicy, Wiedniu i Stanach Zjednoczonych.

Uważamy, że obok Jana Pawła II to najsłynniejszy Polak, który zrobił największą karierę medialną i wokalną. Mogę jedynie zdradzić, że nie będzie to typowy film biograficzny, ale raczej historia nielinearna. Chcielibyśmy ruszyć z pierwszymi zdjęciami już w przyszłym roku – zdradza Tomasz Katan.

Rozpoczęła się realizacja pomysłu

Twórcy są w trakcie zbierania funduszy, przekonywania do pomysłu, szukania koproducenta strategicznego i promowania naszego projektu. W filmie maja się znaleźć się: negocjacje z Universal Pictures w Stanach Zjednoczonych, największą agencją muzyczną w Wiedniu, rozmowy z Göringiem czy z komunistycznymi władzami PRL w Waszyngtonie, a nawet nieudane próby namówienia śpiewaka na zmianę za pieniądze nazwiska na niemieckie.

Film ma być gotowy w 2024 roku i trafić na ekrany kin na całym świecie. Serial ma być nie tylko pokazywany w polskiej telewizji, ale przede wszystkim na zagranicznych platformach streamingowych.