Jak ze śpiewaniem radzi sobie Arkadiusz Chęciński? Przekonajcie się podczas Miejskiego Kolędowania!

Jeśli macie trochę czasu 15 grudnia i stęskniliście się za świątecznym klimatem, to wydarzenie może Was zainteresować. W najbliższy czwartek odbędzie się wspólne śpiewanie z udziałem znanych gości.

Arkadiusz Chęciński
Kolędowanie sosnowiec

Miejskie Kolędowanie w Sosnowcu

Już 15 grudnia powraca kolejna edycja przedświątecznego spotkania. Odbędzie się ono w Miejskim Domu Kultury "Kazimierz" (ul. Główna 19) o godzinie 18:00. Przed gośćmi zaprezentują się: Sosnowiecka Orkiestra Dęta, Prezydent Miasta Sosnowiec, Rada Seniorów, Młodzieżowa Rada, MZUK, MDK "Kazimierz", Szpital Miejski, Rada Miasta i Fundacja Idea Fixe. Wydarzenie uświetnią także goście specjalni: Jacek Cygan i Elżbieta Zapendowska. Przypadnie im zaszczytna rola jurorów.

- Cieszę się, że po latach przerwy spowodowanej pandemią wracamy do formuły Miejskiego Kolędowania. To kolejna okazja, aby wejść w klimat świąt, a zarazem pomóc Kasi. Zachęcam do wspólnego kolędowania – zachęca prezydent Arkadiusz Chęciński.

Podczas spotkania nadarzy się także okazja, by zrobić coś dobrego. Prowadzona będzie zbiórka na rzecz Katarzyny Kosmeckiej. Jest podopieczną Fundacji Nieinni. Miesięczny pobyt w zakładzie opiekuńczo-leczniczym to koszt wysokości około 3 tysięcy złotych. W 2021 roku Katarzyna przeszła operację usunięcia naczyniaka jamistego, który rozwijał się w mózgu. Od tamtego czasu zmaga się ze skutkami choroby.

- Widok żony, mamy, córki w takim stanie jest dla najbliższych ogromnym ciosem, ale ich miłość nie pozwala im się poddać. Walczą każdego dnia o Kasię, tę bezbronną leżącą uwięzioną we własnym ciele kobietę - stwierdzają organizatorzy zbiórki. - W imieniu najbliższych Kasi prosimy o wsparcie - dodają.

czytaj więcej:

Motoserce sosnowiec 2023

Motocykliści oddają krew w Sosnowcu przy dźwiękach rocka

Sosnowiec marsz autyzm 2023

Jutro w Sosnowcu wyruszy Błękitny Marsz

Dąbrowa górnicza taniec pogoria

Dąbrowa Górnicza. Taniec przeciwko przemocy wobec kobiet

Duma Sosnowca

„Duma Sosnowca”! Tak witani są najmłodsi mieszkańcy miasta

Jarmark sosnowiec 2022

Jarmark Świąteczny: stoiska, atrakcje, lekcja astronomii

Sosnowieckie Dni Seniora

W Sosnowcu powstanie nowy klub seniora

Pizza (zdjęcie ilustracyjne)

Zagłębie za pół ceny 2022. Wraca lubiana akcja