Jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym? „Akademia Bezpieczeństwa”, czyli warsztaty i prelekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej

Warsztaty i prelekcje, czyli „Akademia Bezpieczeństwa” w Jaworznie. Akcja skierowana do dzieci – przedszkolaków i uczniów, rozpoczęła się w poniedziałek, 10 października.

Policja Jaworzno
Akademia bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Jaworznie, wspólnie z policją, strażą miejską i strażą pożarną zorganizował „Akademię Bezpieczeństwa”. To warsztaty i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z których skorzystać mogą dzieci i młodzież szkolna.

Przez cztery dni od poniedziałku odwiedzający halę przy ul. Grunwaldzkiej dowiadują się od przedstawicieli różnych instytucji, jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy lub w parku. Co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną, gdzie zatelefonować, jak zatamować krew, a jak zabezpieczyć złamaną rękę? Policjanci z drogówki przeprowadzają dzieci ulicami rowerowego miasteczka rozłożonego specjalnie na tą okazję – informuje Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Pijana jechała na hulajnodze w centrum Jaworzna

Pijana jazda na hulajnogach po centrum Jaworzna

Mieszkaniec Jaworzna znęcał się nad swoją rodziną

Policjanci z Jaworzna zatrzymali oprawcę domowego

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Dawid Podsiadło jpg

Dawid Podsiadło otrzymał statuetkę podczas Gali Empiku

Duma Sosnowca

„Duma Sosnowca”! Tak witani są najmłodsi mieszkańcy miasta

Niepełnosprawna na wózku

Asystenci niepełnosprawnych. Będzie pomoc dla 125 osób