Jak sfinansować nieplanowane wydatki?

Nieprzewidziane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Jeśli nie masz pieniędzy odłożonych na ten cel, to możesz stanąć przed nie lada problemem. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby poradzić sobie z takimi wydatkami. Sprawdź, jak zdobyć dodatkowe fundusze na ten cel.

Jak sfinansować nieplanowane wydatki?

Karta kredytowa – wygodne rozwiązanie w potrzebie

Jeśli dość często zdarza się, że potrzebujesz dodatkowych środków na różnego rodzaju wydatki, to pomyśl o karcie kredytowej. Działa ona na nieco podobnej zasadzie jak karta debetowa, z tą różnicą, że środki pobierane są z konta kredytowego, a nie osobistego. W ten sposób możesz uzyskać dodatkowe pieniądze, gdy będziesz tego potrzebować. Jeśli spłacisz zobowiązanie w ustalonym przez bank terminie, to nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

Z karty kredytowej możesz korzystać praktycznie wszędzie. Najbardziej opłacalne jest płacenie nią za zakupy w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Jeśli będziesz chciał wypłacić gotówkę z bankomatu za jej pomocą, to musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami, z którymi może się to wiązać.

Limit kredytowy – alternatywa dla karty

Innym sposobem na sfinansowanie nieplanowanych wydatków jest limit kredytowy na koncie bankowym. Jest to swego rodzaju kredyt powiązany z rachunkiem. Powiększa on saldo dostępnych na nim środków. Pieniądze te możesz przeznaczyć na dowolny cel, dlatego jest to świetne rozwiązanie w przypadku nieprzewidzianych wydatków.

Aby wnioskować o przyznanie limitu kredytowego, klient banku musi mieć:

· ukończone 18 lat,

· zdolność kredytową na odpowiednim poziomie,

· stałe źródło dochodów,

· dobrą historię w Biurze Informacji Kredytowej,

· aktywny rachunek bankowy.

To, jaki limit zostanie Ci przyznany, zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej.

Pomyśl o kredycie gotówkowym

Jeśli potrzebujesz większej kwoty na nieplanowane wydatki, to pomyśl o kredycie gotówkowym. Jest to produkt finansowy oferowany przez banki, a środki otrzymane w jego ramach możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Zaletą tego rozwiązania jest jego dostępność, a także to, że w większości przypadków formalności są ograniczone do minimum.

Zanim wybierzesz konkretny kredyt gotówkowy, przeanalizuj kilka ofert. Możesz to zrobić wygodnie na stronie https://finanse.rankomat.pl/. Sprawdzając szczegóły propozycji konkretnych banków, zweryfikuj przede wszystkim koszty kredytu, jakie będziesz musiał ponieść. Pamiętaj, że oprócz oprocentowania i prowizji mogą one obejmować również ubezpieczenie czy inne dodatkowe opłaty.

Wybierając kredyt gotówkowy, weź pod uwagę nie tylko swoje potrzeby, ale także możliwości finansowe. Miesięczna rata musi być możliwa do spłaty. Jeśli będziesz zwlekał z regulowaniem zobowiązania, to powinieneś się liczyć z dodatkowymi kosztami oraz wieloma problemami, wynikającymi m.in. z negatywnego wpisu do BIK.

Dobrym sposobem na uniknięcie kłopotów związanych z nieplanowanymi wydatkami jest oszczędzanie. Jeśli będziesz odkładał pieniądze regularnie, to będziesz mógł z nich skorzystać, jeśli pojawi się konieczność np. dokonania nadprogramowego zakupu.