BandHappy Big Band, czyli zespół absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach wystąpi w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

W Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu wystąpi Happy Big Band, którego dyrygentem i założycielem jest Mirosław Kaszuba - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

UM Sosnowiec
Koncert Happy Big Band w Sosnowcu

W Amfiteatrze Muszelka w Paku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu 23 lipca o godzinie 17:00 odbędzie się koncert Happy Big Band, którego założycielem oraz dyrygentem jest absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Mirosław Kaszuba.

Mirosław Kaszuba jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studiów podyplomowych w kierunku dyrygowania orkiestr dętych, które ukończył w 1988 roku. Po ukończeniu nauki w latach 1988 – 2004 był dyrygentem Orkiestry Dętej i Big Bandu KWK “Śląsk”.

Muzyk w 2005 roku objął stanowisko dyrygenta Orkiestry KWK „Wesoła”. Łącząc członków orkiestry kopalnii „Śląsk” z członkami orkiestry „Wesoła" rozpoczął działalność zespołu Happy Big Band. Zespół do tej pory nagrał 7 płyt kompaktowych, kilkakrotnie występował w stacjach telewizyjnych, uczestniczył w festiwalach w Polsce oraz za granicą. Teraz będzie można zapoznać się z ich twórczością w Sosnowcu!