Hala MOSiR w Czeladzi już po termomodernizacji. Remontowany jest także stadion

Z końcem listopada podpisano umowę na kolejny etap remontu trybuny na stadionie im. Józefa Pawełczyka. Niedawno natomiast zakończyła się termomodernizacja hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Hala jak nowa

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sportowej 2 w Czeladzi przeszła termomodernizację. Wygląda jak nowa. Inwestycja kosztowała 7 mln złotych, z czego 4 mln zł to dotacja Unii Europejskiej.

Zmieniła się elewacja budynku. Powstało nowe wejście do hali, powiększony został hol główny. Wymieniono wentylację i ogrzewanie, tak, aby budynek stał się bardziej energooszczędny i tańszy w utrzymaniu. Udało się również odświeżyć pomieszczenia biurowe oraz szatnie w holu głównym.

Budynek po termomodernizacji (fot. Miasto Czeladź)

Wydłużyły się prace nad zewnętrzną częścią budynku

Prace nad zewnętrzną częścią budynku nieco się wydłużyły ze względu na konieczność wzmocnienia konstrukcji dachu oraz wykonania prac dodatkowych zapewniających bezpieczeństwo.

Tych prac nie było w założeniu w momencie rozpoczęcia inwestycji i nie dało się ich przewidzieć, natomiast wykonawca świetnie sobie z tymi napotkanymi niespodziankami poradził i mam nadzieję, że etap termomodernizacji tego obiektu zakończy się jeszcze w tym roku. Jednocześnie lada moment ruszyć mają też prace związane z remontem tego budynku w środku, ponieważ jesteśmy po przetargu. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli podpisać umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę mieszczącą się w naszym budżecie zaplanowanym na ten cel – przekazał Jakub Kużdżał, dyrektor MOSiR-u.

Remont trybuny stadionu

Także obiekty na stadionie zmieniają się na lepsze. Wyremontowane zostaną szatnie zawodników, powstanie również kilka nowych pomieszczeń. Wymianie ulegnie instalacja oraz zaplecze sanitarne. Na balkonie budynku pojawią się siedziska, które stworzą coś na wzór loży VIP i będą najlepszym punktem widokowym podczas meczów piłkarskich i wydarzeń lekkoatletycznych.

Trybuna stadionu zostanie zmodernizowana (fot. UM Czeladź)
Mam nadzieję, że w trakcie tego remontu, na wiosnę przyszłego roku, uda się wyłonić kolejną firmę do realizację II etapu remontu stadionu. Chodzi o budowę betonowych trybun po stronie zachodniej, bieżni lekkoatletycznej i innych elementów niezbędnych dla przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych – dodaje burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec.