Hala Expo Silesia w Sosnowcu została sprzedana. Konstrukcja zostanie przeniesiona kilkaset kilometrów dalej

Konstrukcja hali Silesia Expo została sprzedana i zostanie przeniesiona kilkaset kilometrów do innego województwa. Aktualnie nabywca nie jest jeszcze znany. Więcej informacji o nowym projekcie zostanie przekazanych za kilka tygodni.

fot. mat. prasowe
2014 02 20150924sibexjpg

Hala Silesii Expo w Sosnowcu po 13 latach kończy swoją działalność. Spółka w lutym 2021 roku ogłosiła, że kończy swoją działalność targową. Decyzja była spowodowana epidemią koronawirusa i rządowym zakazem organizacji targów, wystaw oraz innych wydarzeń.

W końcu zapadła decyzja o sprzedaży konstrukcji stalowej hali o powierzchni 13,5 tysiąca metrów kwadratowych za 6 mln 750 tys. zł. W przeliczeniu metr został wyceniony na 500 zł.

Hala ostatecznie została sprzedana

Jak informuje Gazeta Wyborcza, obiekt znalazł nowego nabywcę. Jednak jego dane nie zostały jeszcze podane do informacji publicznej. Pewne jest, że hala zostanie przeniesiona do innego województwa, a jego konstrukcja zostanie odtworzona, jednak nie w całości. Więcej informacji w sprawie obiektu zostanie podanych na wiosnę.

– To są inwestycje prywatne, które nie należą do miasta. Właściciel może zrobić z terenami co chce tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Teren przedsięwzięcia obejmuje łącznie powierzchnię ponad 17 hektarów. Dodatkowa inwestycja zaplanowana została na użytkowanie parkingów wraz z towarzyszącą im infrastrukturą na teren o powierzchni ponad 4 ha. Rafał Łysy zdradza nieoficjalnie, że w trakcie rozmów padła propozycja wybudowania na tym terenie zakładów z branży gospodarczo-logistycznej.

Expo Silesia: ponad 13 lat działalności

Przypomnijmy, że hala została wybudowana w 2008 roku w dzielnicy Zagórze, przy ulicy Braci Mieroszewskich 124. Od inauguracji na obiekcie zorganizowanych zostało 400 wydarzeń, na których zjawiło się ponad 35 tysięcy firm oraz 700 tysięcy uczestników z Polski i zagranicy.

Głównie odbywały się tam wydarzenia o charakterze masowym, międzynarodowe targi i specjalistyczne wystawy, które dotyczyły m.in. narzędzi, obrabiarek, spawalnictwa, motoryzacji oraz transportu. W między czasie pojawiały się także imprezy poświęcone nowym technologiom, cyfryzacji i internetyzacji. Wśród cyklicznych wydarzeń znalazły się:

  • Międzynarodowe Targi Łowieckie,
  • Targi Transportu i Spedycji,
  • Targi Transportu Turystycznego,
  • Targi Transportu Publicznego,
  • Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu,
  • Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów,
  • Targi Melioracji i Urządzeń Wodnych, Infrastruktury i Urządzeń Przeciwpowodziowych.