Grzegorz Drygała został nowym dyrektorem Pałacu Kultury Zagłębia. Oficjalnie obowiązki przejmie od 1 lutego

Nowym dyrektorem Pałacu Kultury Zagłębia został Grzegorz Drygała. Pracę w nowej roli rozpocznie w lutym i zamierza stawiać na edukację artystyczną oraz kulturalną.

Grzegorz Drygała został wybrany w drodze konkursu. Wcześniej przez wiele lat był opiekunem pałacowego Kina Kadr. Swoją drogę z Pałacem Kultury Zagłębia rozpoczął prawie 15 lat temu, wówczas pracował w dziale organizacji imprez, odpowiadając w kolejnych latach między innymi za Dni Dąbrowy Górniczej. Następnie był młodszym oraz starszym specjalistą do spraw kina. W 2020 roku Grzegorz Drygała został zastępcą dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Nowy dyrektor PKZ ma 41 lat i ukończył filozofię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Dodatkowo na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego skończył studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie Kulturą.

Edukacja artystyczna i kulturalna

W Pałacu Kultury Zagłębia Grzegorz Drygała zamierza stawiać na edukację artystyczną i kulturalną. W Piwnicy Teatralnej oprócz koncertów miałby odbywać się stałe zajęcia teatralne zarówno dla młodzieży, jak i seniorów, których efekty byłyby prezentowane na scenie Sali Teatralnej. Zachowane lub wprowadzone w nowej formie miałby zostać również wydarzenia kulturalne, które przez lata tworzyły wizerunek instytucji. Chodzi tutaj między innymi o realizowany w latach 2007–2012 „Świat małego dziecka”.

Chciałbym wzmocnić i nawiązać współpracę z organizacjami pozarządowymi, szkołami oraz innymi instytucjami kultury, nie tylko z Dąbrowy Górniczej – wyjaśnia Grzegorz Drygała.

Obowiązki dyrektora PKZ Grzegorz Drygała oficjalnie obejmie 1 lutego i zajmie miejsce Małgorzaty Majewskiej, która odchodzi na emeryturę. Majewska kierowała Pałacem Kultury Zagłębia od 2012 roku.

czytaj więcej:

Kwiecień w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Koncert i ekologiczne przedstawienie w PKZ już w kwietniu

Nagrody dla mecenasów kultury w Dąbrowie Górniczej

Nagrody dla dąbrowskich mecenasów kultury

Debiutnacka powieść Żanety Pawlik

Mieszkanka Sosnowca wydała swoją debiutancką powieść

Chain Smokers w Sosnowcu

Chain Smokers w Zagłębiowskiej Mediatece

Wystawa Korolkiewicza w Zamku Sieleckim

„Gry dorosłych" - wystawa Łukasz Korolkiewicza

Muzeum schoena

Wystawa na 120-lecie Sosnowca w Muzeum Schoena

Koncert "Czeladź dla Ukrainy"

Koncert "Czeladź dla Ukrainy" w Kopalni Kultury 9 kwietnia