Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Będzinie. Imprezę zorganizowano w hali Będzin Arena. Zobaczcie zdjęcia

Finał WOŚP w Będzinie odbył się mimo trudnych warunków pogodowych. Główne wydarzenia zaplanowano w hali Będzin Arena.

Na scenie mogliśmy zobaczyć występy artystyczne SP10, PM13 oraz SP8. Prócz tego nie zabrakło pokazów sportowych judo i szermierki. O godzinie 16:00 mogliśmy zobaczyć BTM Dominanta, a o 17:00 zespół wokalny BUTW „Będzińskie Muzy”. Do 18:30 na scenie grał zespół Hengelo.

Będziński finał WOŚP to także licytacje. Pierwsza odbyła się o godzinie 14:30. Można było wygrać między innymi tort w kształcie zamku w Będzinie, bilet na romantyczną kolację, bon na 10 dużych pizz oraz strażacki hełm. Kolejną aukcję wyznaczono na godzinę 18:30. Ostatni występ należał Dariusza Fijaka Trio. Zakończenie zaplanowano na godzinę 20 „Światełkiem do nieba”.

Organizatorzy przygotowali także wiele różnych warsztatów, część zorganizowały muzeum i biblioteka. W Będzin Arenie znalazła się również fotobudka, stanowisko z grami planszowymi, kiermasz szkolny, sumo, letni curling, odbył się ponadto pokaz bractwa rycerskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczął się bieg wokół bulwarów, na który zaprosiła Biegowa Kuźnia. Na miejscu znalazło się również stanowisko umożliwiające zbadanie wzroku. Ratownicy uczyli również, jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy.