Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Kto zostanie patronem zbiornika wodnego w Parku Grabek w Czeladzi?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej, nic zatem dziwnego, że pojawia się coraz więcej licytacji – także miejskich – na rzecz WOŚP. W Czeladzi Urząd Miasta wystawił na licytację… akwen w Parku Grabek. Na rok można zostać jego patronem.

fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP
Jurek Owsiak

Park Grabek to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Czeladzi. Jest tam amfiteatr, tężnia solankowa, a także zbiornik wodny. I właśnie zbiornik wodny trafił w tym roku na miejską licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wygrywając licytację można – na rok – zostać patronem akwenu. Zwycięzca, osoba prywatna lub firma, będzie mógł wybrać nazwę zbiornika, która – wraz z informacją o wylicytowanej kwocie – pojawi się nad wodą. Licytować można tutaj.

Akwen w Parku Grabek (UM Czeladź)

Jak wyjaśniają urzędnicy, patronat nad akwenem można wylicytować na okres od 22 maja 2022 do 25 maja 2023 roku. „Miasto zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy jeśli będzie wulgarna, łamała dobre obyczaje, godziła w wizerunek miasta lub będzie miała charakter agitacyjny” – czytamy na miejskie stronie.

W zeszłym roku roku patronat nad zbiornikiem wodnym w Parku Grabek wylicytował Czeladzki Klub Sportowy z kwotą 2225 złotych.