Finał Szafowania dla chorej Oli na parkingu Auchan w Sosnowcu. Zbiórka na operację, która mogłaby się odbyć w Stanach Zjednoczonych

W piątek, 4 marca w w godz. 13:00-17:00 na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Sosnowcu odbywa się finał akcji Szafowanie dla Oli. Cały dochód z akcji zostaje przeznaczony na operację Aleksandry Łukasiewicz, uczennicy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

UM Sosnowiec
Finał szafowania dla Oli

Na parkingu Centrum Handlowego Auchan przy ul. Zuzanny 20 w Sosnowcu zaplanowano finał zbiórki dla chorej Oli. Zbierane wcześniej tekstylia (używane ubrania, koce, pościele oraz ubrania) zostaną załadowane na samochody ciężarowe i dostarczone firmie, która je odpłatnie odbiera. Cały dochód zostanie przekazany na operację Oli, która mogłaby się odbyć w Stanach Zjednoczonych.

Ola jest uczennicą sosnowieckiej szkoły. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych. To wrodzone, prawostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego, wrodzone obustronne zwichnięcie stawu biodrowego. U Oli zdiagnozowano również zanik mięśni kończyn górnych i dolnych oraz niewydolność oddechową. Dziewczynka jest niepełnosprawna ruchowo i porusza się na wózku inwalidzkim.

Zbiórka na operację

Jeszcze w piątek do godziny 17:00 można pomóc w zbiórce na operację Oli i dostarczyć tekstylia. W finale zbiórki swój udział zapowiedział patron akcji – Michał Wiśniewski. Na wydarzeniu obecna będzie także Ola wraz z mamą. Uczniowie z Technikum Gastronomicznego w Sosnowcu zapraszają wszystkich uczestników na grochówkę oraz ciasta. Dochód ze sprzedaży jedzenia również zostanie przeznaczony na operację Oli.