Festyn z okazji Dnia Dziecka w Będzinie. Dmuchańce, tańce, konkursy i wiele więcej

Na Osiedlu Zamkowym w Będzinie 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Wspólnota" zorganizowany zostanie festyn. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, a także całych rodzin.

Instytu Publico
Dzień Dziecka w Będzinie

Dla wszystkich najmłodszych mieszkańców Będzina w sobotę (4 czerwca) odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 10:00 na terenach zielonych przy ul. Chrobrego 16.

Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnych aktywności z dziećmi. Na co dzień rodzice często mają wiele obowiązków i zajęć, dlatego w ten weekend chcemy zorganizować to, co dla dzieci najpiękniejsze – rodzinną zabawę. Mamy nadzieję, że atrakcje, które przygotowaliśmy, wywołają uśmiechy także na twarzach dorosłych. Zachęcamy i serdecznie zapraszamy do udziału w naszym festynie – mówi Paweł Wiśniewski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota".

Od dmuchańców po tańce

W trakcie festynu przygotowane zostaną animacje, tańce, puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz rodzinny turniej. Ponadto dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców, toru przeszkód, ścieżki sensorycznej, kącika konstruktora, a także będą mogły wziąć udział w pokazie strażackim.

Z okazji Dnia Dziecka Spółdzielnia ogłosiła konkurs plastyczny „Ja i moje osiedle", do którego zaproszono przedszkola zlokalizowane na terenie SM „Wspólnota". Udział w rywalizacji wzięły przedszkolaki z: Przedszkola Miejskiego nr 10 im. Jana Marcina Szancera, Przedszkola Miejskiego Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego, Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana Brzechwy, Przedszkola Niepublicznego „Domowe Przedszkole II". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się o godzinie 14:00 podczas festynu.