Ferie zimowe w Sosnowcu. Jakie atrakcje zostały przygotowane dla najmłodszych?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Od 15 lutego uczniowie przez 14 dni będą mogli wykorzystać wolny czas na zimowe aktywności. MOSiR i Urząd Miasta przygotowali specjalny rozkład wydarzeń. Nie zabraknie seansów, warsztatów, a także zajęć z robotyki i pływania.

fot. MOSiR Sosnowiec
MO Si R 53

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji uczniowie będą mogli skorzystać z dwóch turnusów półkolonii zimowych. Pierwszy z nich będzie trwał od 14 do 18 lutego, a drugi od 21 do 25. Rodzice mogą zapisywać dzieci aż do ośmiu grup. Najstarsze mogą mieć 15 lat, a najmłodsze 8. Cena dla wszystkich jest taka sama - wynosi 400 zł.

W zależności od grupy wiekowej uczniowie będą uczestniczyć w urozmaiconych zajęciach. Przykładowo dla najstarszych przewidziano jazdę na łyżwach, Jump Max, gry i zabawy, zajęcia taneczne, wspinaczkę oraz pływanie. Natomiast dla najmłodszych zajęcia w Szkole Podstawowej nr 17, gry i zabawy, pływanie oraz zajęcia z robotyki. Dla wszystkich grup w ostatnim dniu półkolonii przewidziana jest wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

Regulamin oraz szczegółowy terminarz są dostępne na stronie MOSiR Sosnowiec.

Miasto przygotowało kreatywne warsztaty

Urząd miasta także postanowił przygotować atrakcje dla najmłodszych i na początku lutego przygotował szczegółową rozpiskę zajęć. W Zamku Sieleckim odbywać się będzie cykl warsztatów nawiązujących do wystawy "O Sosnowcu słów kilka". Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Termin zajęć to 15,17, 22 i 24 luty.

Podczas ferii odbędzie się projekcja filmu rodzinnego "Skarb Mikołajka" na Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA, przy ulicy Warszawskiej, 20 lutego. Starszych widzów zaciekawić może Film Dom Gucci , seans odbędzie się 18 lutego. Na zakończenie ferii - 24 lutego w Pałacu Schoena, przy ulicy Chemicznej 12 odbędą się warsztaty dla dzieci pod nazwą "Moja wystawa. Stwórz ją sam".

Cały harmonogram wydarzeń na luty jest dostępny na stronie UM.