„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” i pokaz gier RPG. Każdy z wyobraźnią może wcielić się w niesamowite postaci

W ramach „FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu 4 czerwca zaprasza na pokazową sesję RPG dla wszystkich fanów gier wyobraźni.

UM Sosnowiec
Pokaz gier RPG w Sosnowcu

Podczas pokazowej sesji RPG w trakcie tygodnia Fantastyki w Sosnowcu będzie można wcielić się w rolę potężnego maga, pilota kosmicznego myśliwca, skradającego się w cieniach zabójcy czy aroganckiego rockmana. W trakcie wydarzenie uczestnicy dowiedzą się jak to wszystko wygląda od strony technicznej. Poznają tajniki jak wykreować postać i jak pozyskać chętnych współgraczy.

Wszyscy fani fantastyki zaproszeni

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” organizowana przez Zagłębiowską Mediatekę, to tygodniowe wydarzenie dla wszystkich fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami.

Podczas tego tygodnia zaplanowano spotkania autorskie, koncert, strefę wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazową sesję gier RPG, konkursy – literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.