„FANTASTYKA2022 - Wschód vs Zachód", czyli tydzień wydarzeń w Zagłębiowskiej Mediatece dla wszystkich fanów komiksów i fantastyki

Zagłębiowska Mediateka pozwoli przenieść się do świata wirtualnego i fantastyki. Wiele wydarzeń przez ponad tydzień odbędzie się w ramach „FANTASTYKA2022 - Wschód vs Zachód".

Pixabay
FANTASTYKA2022 w Sosnowcu

„FANTASTYKA2022 - Wschód vs Zachód", czyli trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki. Wydarzenie organizowane jest dla wszystkich fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu oraz wszystkich ciekawych tego świata. Wszystko rozpocznie się 3 czerwca.

Świat fantastyki w Sosnowcu

Podczas FANTASTYKI uczestnicy będą mogli posłuchać rozmowy z pisarzem Pawłem Majką o jego twórczości. Ponadto zorganizowana zostanie wystawa zdjęć RPG, podczas której możliwy będzie realny wpływ na wydarzenia na scenie. Odbędzie się również koncert zespołu Gaijin Blues, który grać będzie muzykę z pogranicza Wschodu i Zachodu.

O swojej komiksowej twórczości opowie Krzysztof „Prosiak” Owedyk. Zorganizowane zostaną dwie prelekcje o tym, jak Japończycy adaptują kulturę zachodnią na swój użytek, a także o różnicach między sztuką graficzną Wschodu i Zachodu, a konkretnie między mangą a komiksem europejskim.

Wirtualna rzeczywistość

Powstanie również strefa VR (wirtualnej rzeczywistości). Odbędą się również dwa seanse filmowe, w czasie których dorośli zostaną zaproszeni na pewną bardzo piaszczystą planetę, a dzieci wraz z dzielną wojowniczką wyruszą na poszukiwanie ostatniego przedstawiciela mitycznego gatunku. Dostępne będzie stanowisko z grami planszowymi

czytaj więcej:

Fantastyka 2022 Sosnowiec

Podsumowanie Fantastyki2022 w Sosnowcu

Różnie widziane prelekcja

„Różnie widziane – o sztuce graficznej Wschodu i Zachodu”

Pokaz gier RPG w Sosnowcu

Możesz stać się potężnym magiem na pokazie gier RPG

Spotkanie z autorką książek dla dzieci w Sosnowcu

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Debiutnacka powieść Żanety Pawlik

Mieszkanka Sosnowca wydała swoją debiutancką powieść

Koncert Charytatywny dla Klaudiusza Kłoska

Koncert Charytatywny w Muzie

120-lecie Sosnowca

Wydarzenia z okazji 120-lecia Sosnowca