Dziewuchy posadziły kwiaty w kolorze flagi Ukrainy na Rondzie Praw Kobiet w Sosnowcu

Przedstawicielki Instytutu Rozwoju Młodych Kobiet w Sosnowcu zasadziły kwiatki w w barwach flagi niepodległej Ukrainy na Rondzie Praw Kobiet. Z okazji dnia kobiet pomysłodawczynie chciały pokazać solidarność z ukraińskimi kobietami.

Dzień kobiet 2022 roku był inny. Trudno cieszyć się i celebrować dostęp do edukacji, prawa wyborcze oraz coraz większą niezależność Polek, kiedy nasze sąsiadki przeżywają swój dramat. Część z nich musiała uciec ze swojego rodzimego, pochłoniętego wojną państwa, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Druga część została walczyć.

Hołd kobietom z Ukrainy

Przedstawicielki Instytutu Rozwoju Młodych Kobiet w Sosnowcu chciały pokazać solidarność z obywatelkami Ukrainy oraz podziw za odwagę w tym trudnym dla nich czasie.

Dziś jesteśmy całym sercem z Ukrainkami – z tymi, które pozostały w Ukrainie i każdego dnia muszą się mierzyć z okrucieństwami wojny, a także z tymi, którym po wielu trudach udało się znaleźć bezpieczne miejsce w Polsce. Jesteście naszymi bohaterkami i to właśnie Wam składamy dziś hołd - na swoim Facebooku piszą przedstawicielki Instytutu Rozwoju Młodych Kobiet w Sosnowcu.

Flaga Ukrainy na Rondzie Praw Kobiet

8 marca Dziewuchy z sosnowieckiego instytutu posadziły na Rondzie Praw Kobiet kwiaty w barwach niepodległej Ukrainy, która została zaatakowana przez rosyjskie wojska.

Te kwiaty to nasz skromny gest solidarności z Ukrainkami i wyraz nadziei na Pokój, którego tak wszyscy potrzebujemy i z niecierpliwością wyczekujemy - dodają przedstawicielki.

Wszystko odbyło się za zgodą prezydenta miasta, Arkadiusza Chęcińskiego, który poparł akcję.

Gdy się do mnie zgłosiły z zapytaniem, nie miałem żadnych wątpliwości, że ta akcja powinna się odbyć - na swoim Facebooku informował prezydent Sosnowca.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Pani Tetiana z grupą lekarzy ZCO w Dąbrowie Górniczej

Do ZCO po ucieczce z Ukrainy dotarła pani Tetiana

Szpital w sosnowcu przyjmie rannych z Ukrainy

Szpitale w regionie przyjmą około 400 rannych

Zbiórkę darów w Dąbrowie Górniczej prowadzi stowarzyszenie Równe Babki

Dąbrowa Górnicza: sprawdź, jak można pomóc Ukraińcom

Sosnowiczanie solidaryzują się z Ukrainą

Sosnowiec solidarny z Ukrainą. Manifestacja przed UM

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Rondo Praw Kobiet w Sosnowcu otwarte

Rondo Praw Kobiet w Sosnowcu otwarte